Kenneth Roth ile ilgili hikayeler

HİKAYE

Akademik Özgürlüğe Karşı Üç Cepheli Savaş

Baskıcı eyalet yasalarının geri dönüşü şüphesiz Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yüksek öğrenim kurumlarında akademik özgürlüğe ciddi bir tehdit oluşturuyor. Ancak, özel bağışçıların büyük etkisi, öğrencileri müşterilere dönüştüren bir öğrenim modeliyle birlikte, aynı derecede zararlı olabilir.

22 Mar 2023

akademik-ozgurluge-karsi-uc-cepheli-savas
• İnsan Hakları İzleme Örgütü Genel Direktörü Kenneth Roth, Çin'de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları'na karşı diplomatik boykot çağrısı yaptı. Roth, "Çin hükümeti, Pekin Olimpiyatlarını zulmünü sporla kapatmak için kullanıyor." dedi.

14 Oca 2022

• ABD merkezli insan hakları kuruluşu Human Rights Watch (İnsan Hakları İzleme Örgütü), "İdlib'de Yaşamı Hedef Almak" adlı raporunda Suriye rejimi ve Rusya'yı İdlib'de sivilleri hedef almakla suçladı. Raporda, iki ülkenin liderleri Beşar Esad ve Vladimir Putin dâhil 10 Suriye ve Rusya yetkilisine yaptırım uygulanması çağrısı yapıldı. Öte yandan: Raporda, Suriye'yle müttefiki Rusya'nın, Nisan 2019-Mart 2020 dönemindeki saldırılarında en az 224 sivil hayatını k...Devamını Oku

10 Mar 2021