Sait Faik Hikaye Armağanı ile ilgili hikayeler

✒️ Talât Sait Halman Çeviri Ödülü ’nün sahibi, Jenny Erpenbeck’in Kairos. isimli romanının çevirisiyle Regaip Minareci oldu. Çeviri, Can Yayınları’nın Çağdaş Dünya Edebiyatı dizisinde yer alıyor. Bir adım geriden: Ödül, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, nitelikli edebiyat çevirilerini desteklemek amacıyla, 2015 yılında Talât Sait Halman anısına başlatılmıştı.

25 Şub 2024

✒️ Charles Darwin ’in 215. doğum günü, doğa bilimcinin kişisel kütüphanesinin kamuya açık hâle getirilmesiyle kutlandı. Dijital erişim: Bu eserlerin yaklaşık 9.500’ü kopyalanarak The Complete Work of Charles Darwin Online adlı dijital antolojide erişilebilir hâle getirildi.

25 Şub 2024

• 69. Sait Faik Hikaye Armağanı ’nın ödül töreni İş Kuleleri'nde yapıldı. Ödül, Anatomi Dersi kitabıyla yazar Ayşegül Devecioğlu ’na takdim edildi. Devecioğlu, Sait Faik Hikaye Armağanı'nın yazarlık hayatı için çok önemli yerinin olduğuna vurgu yaparak edebiyatın dünyayı değiştirmede ve dönüştürmede iyi bir yoldaş olduğunu belirtti. Ne dediler? Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Prof. Dr. Jale Parla, Beşir Özmen, Metin Celal ve Jale Özata Dirlikyapan’ın yer aldığı seçici k...Devamını Oku

03 Haz 2023