aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

flört şiddeti ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Kapsamlı cinsellik eğitimi

Rayka Kumru, kapsamlı cinsellik eğitimini anlatıyor.

Rayka Kumru

·

20 Ağu 2023

💔 Aşkın ne olduğunu anlattık; aşkın ne olmadığını kendi kendinize düşünmek isterseniz tabukamu.com üzerinden aşk bu değil testini çözebilirsiniz. 🦺 Aşk, insana kendini güvende, rahat ve iyi hissettirdiği zaman güzeldir. Aşkı güvenli ilişkilerde yaşamak için güvenli ilişkiler yazımızı okuyabilir, güvenli mi güvensiz mi testini çözebilirsiniz. 🏳️‍🌈 Aşk ilişkisi, cinsiyet kimliğinden bağımsız olarak isteyen ve karşılıklı onay veren tüm insanlar arasında yaşanabili...Devamını Oku

28 Haz 2023

kapsamlı cinsellik eğitimi

Cinsellik eğitimi aslında saygı eğitimidir, “Hayır diyebilirsin!” eğitimidir, “Bedenin senindir!” eğitimidir, haz eğitimidir, eşitlik eğitimidir.

Rayka Kumru

·

31 May 2023

ayrıcalık ve sözde mağduriyet

Toplumsal ve sistematik şekilde şiddete maruz bırakanların, şiddete maruz bıraktıklarını güçsüzleştirme taktiklerinden biri de, şiddeti birkaç “kendini bilmezin” meselesi haline getirmek.

Rayka Kumru

·

19 Nis 2023

Odak: Zaman zaman partnerimizle farklı görüşlere ve değerlere sahip olabiliyoruz. Her ilişkide anlaşmazlıklar bulunsa da önemli olan bu sorunların nasıl çözüldüğü oluyor. Flört şiddeti ilişkide şiddetin farklı şekillerde açığa çıktığı, sık sık sınır ihlallerinin yaşandığı ve bir tarafın bu durumlar karşısında “Beni sen bu hale getiriyorsun, bunları hak ediyorsun. Seni sevdiğim için, ilişkimizin iyiliği için bunları yapıyorum.” gibi cümleler kurduğu zamanlara denk geliyor. ...Devamını Oku

02 Ara 2021

Flört Şiddeti ile İlgili Yanlış İnançlarımız

Evli çiftler, uzun yıllardır romantik ilişkide olanlar veya henüz kısa süredir flörtleşenler… Neredeyse her ilişkide gözlemlenmesi mümkün olan flört şiddetiyle ilgili yanlış inançlara göz atarak kendi fikirlerinizi değerlendirmeye ne dersiniz?

02 Ara 2021

Partnerimizin bazı davranışlarını flört şiddeti olarak değerlendirmemiz gerekiyor mu gerekmiyor mu diye ikileme düşebiliyoruz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiyi uzmanından dinlemek istersen bu videonun oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Bugün fark etmesi, yüzleşmesi ve çözmesi oldukça zor olan bir konu hakkında yazdık. Peki güzel sevmek nasıl mümkün? Hadi gelin bu şarkıda cevabını arayalım.

02 Ara 2021