aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

hacker ile ilgili hikayeler

• 8 Mart'ta açıklama yapan Microsoft, Rus hükümeti tarafından desteklenen bir hacker grubunun tekrar sistemine girmeye çalıştığını açıkladı. ABD’de hükümete dijital altyapı hizmeti de veren yazılım devi, saldırının arkasında Rusya destekli Midnight Blizzard ya da Nobelium'un olduğuna inanıyor. Bir adım geriden: Microsoft, Ocak ayında Rus hükümeti tarafından desteklenen hacker'ların saldırısına uğradığını ve grubun şirketteki üst düzey çalışanlarının e-posta hes...Devamını Oku

12 Mar 2024

OpenAI, NYT Tarafından Hacklendiğini İddia Ediyor Her ne kadar OpenAI ve diğer YZ şirketlerine açılan birçok telif davası düşürülmüş olsa da The New York Times tarafından açılan dava sürüyor. Bu da OpenAI ve Microsoft’un kendilerini savunmak zorunda kalması demek. Bu savunmanın nasıl olabileceğine dair önceki aşamalardan yürütülen kimi tahminler vardı ancak kimse OpenAI’ın hacklendiğini iddia edeceğini beklemiyordu. Bu iddiaya göre NYT ismini vermedikleri bir k...Devamını Oku

03 Mar 2024

• Private data of over 5.4 million Twitter users , which were stolen in January using an API vulnerability, has been shared for free on a hacker forum after the social media platform said they had "no evidence" that it was exploited, BleepingComputer reported. In addition, the hacking forum owner said it also obtained 1.4 million Twitter profiles for suspended accounts, obtained through another API, but only shared those privately among individuals.

29 Kas 2022

• FBI ve ABD Adalet Bakanlığı , GTA 6 görüntülerin sızdırılması ile sonuçlanan siber saldırı ve Uber’e gerçekleştirilen siber saldırıdan aynı kişi veya kişilerin sorumlu olabileceğini söyleyerek saldırılara ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi. Yapılan açıklamada saldırıların baş şüphelisinin, ünlü hacker grubu Lapsus$’un da lideri olan 16 yaşında bir genç olduğu aktarıldı.

21 Eyl 2022

• Russian hacker group Killnet claimed responsibility for a DDOS cyber-attack on Lithuania, allegedly in response to Vilnius's decision to block the transit of goods sanctioned by the EU to the Russian exclave of Kaliningrad, and threatened to continue the attack until the blockade is lifted.

28 Haz 2022

• China-backed hackers are exploiting an unpatched Microsoft Office zero-day vulnerability known as “Follina” to execute malicious code remotely, bypassing Windows Defender detection. US cybersecurity authorities issued an alert on Tuesday, urging users and administrators to review Microsoft’s guidance and apply the necessary workarounds. via The Verge Zoom out: Cybersecurity researchers said hackers have been exploiting the flaw to target Russian and Belarus...Devamını Oku

02 Haz 2022

• Hackers stole about $3 million worth of NFTs after gaining access to Bored Ape Yacht Club (BAYC) collection’s Instagram account by posting a link to a cloned version of BAYC’s official website with an offer of free crypto tokens. BAYC owners Yuga Labs and Instagram are currently investigating how the hackers were able to gain access to the account.

27 Nis 2022

• Apple, Facebook and Discord turned over user data to hackers posing as law enforcement officials, whose demands were forged to look like authentic legal requests and came from legitimate email accounts that had been "compromised." Furthermore: Security researchers have reportedly tied the hackers to the high-profile cybercrime group Lapsus$, whose members allegedly hacked Microsoft and Okta.

01 Nis 2022

• Birleşik Krallık'ta polis, Lapsus$ isimli hacker grubuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yedi kişiyi tutukladıktan sonra serbest bıraktı. Arka plan: Lapsus$ ilk kez Aralık 2021'de Birleşik Krallık ve Güney Afrika'daki kuruluşları hedef almış; geçtiğimiz günlerde kimlik yönetimi şirketi Otka'ya saldırı düzenlemiş ve saldırıdan şirketin 366 müşterisi etkilenmişti. Microsoft da Lapsus$ tarafından saldırıya uğradığını açıklamıştı.

25 Mar 2022

• Microsoft ve kimlik doğrulama şirketi Okta, "Lapsus$" isimli hacker grubunun gerçekleştirdiği ve Bing ile Cortana gibi projelerin kaynak kodlarının çalındığı iddia edilen olası bir saldırıyı araştırıyor. Bir adım geriden: Aynı grup geçtiğimiz aylarda Portekiz'deki iki medya kuruluşuna siber saldırı düzenlemiş, kullanıcılara şifrelerine ulaşma amacıyla mail göndermişti.

23 Mar 2022