aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Lapsus$ ile ilgili hikayeler

• GTA VI oyunundan görüntüler sızdıran 18 yaşındaki otizmli Arion Kurtaj , hastane hapsi cezasına çarptırıldı. Uber, Nvidia ve Rockstar gibi teknoloji şirketlerine yaklaşık 10 milyon dolarlık zarar veren hacker grubu Lapsus$'un üyelerinden olan Kurtaj, tehlike arz etmediğine karar verilmediği takdirde ömür boyu hastanede kalacak. Hatırlatma dozu: Kurtaj, bilgisayarına el konulmuş bir şekilde polis korumasındayken kaldığı otelde bir Amazon Firestick, televizyon ve cep ...Devamını Oku

25 Ara 2023

• Bir GTAForums üyesi , GTA 6'ya ait olduğunu öne sürdüğü oyun içi görüntüler paylaştı. Oyun haritasının GTA Vice City'nin haritası olduğunun ve bir kadın karakterin oynanabildiğinin görüldüğü görüntülere ilişkin Bloomberg'den gazeteci Jason Schreier görüntülerin gerçekliğinin doğrulandığını ve bunun, "video oyun tarihindeki en büyük sızıntılardan biri ve Rockstar Games için bir kabus " olduğunu söyledi. Bir adım ileri: Sızıntıların yayılmasından bir gün sonra açı...Devamını Oku

22 Eyl 2022

• FBI ve ABD Adalet Bakanlığı , GTA 6 görüntülerin sızdırılması ile sonuçlanan siber saldırı ve Uber’e gerçekleştirilen siber saldırıdan aynı kişi veya kişilerin sorumlu olabileceğini söyleyerek saldırılara ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi. Yapılan açıklamada saldırıların baş şüphelisinin, ünlü hacker grubu Lapsus$’un da lideri olan 16 yaşında bir genç olduğu aktarıldı.

21 Eyl 2022

• Birleşik Krallık'ta polis, Lapsus$ isimli hacker grubuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yedi kişiyi tutukladıktan sonra serbest bıraktı. Arka plan: Lapsus$ ilk kez Aralık 2021'de Birleşik Krallık ve Güney Afrika'daki kuruluşları hedef almış; geçtiğimiz günlerde kimlik yönetimi şirketi Otka'ya saldırı düzenlemiş ve saldırıdan şirketin 366 müşterisi etkilenmişti. Microsoft da Lapsus$ tarafından saldırıya uğradığını açıklamıştı.

25 Mar 2022

Twitter mesaj içi kelime arama özelliğini duyurdu. Google , işletmelerin teslimatlarını optimize etmesine yardımcı olacak iki yeni araç tanıttı. Porsche , kendi küresel elektrikli araç şarj istasyonu ağını kurmaya hazırlanıyor. Ünlü markaları hackleyen Lapsus$ grubunu 16 yaşında bir çocuğun yönettiği iddia ediliyor.

25 Mar 2022

319. Bölümün Transkripti

Podcast bölümümüzdeki haberlerin ayrıntıları

24 Mar 2022