problem çözme ile ilgili hikayeler

Yapay zeka teknolojisinde kişisel verilerin korunması

Günümüzde içinde bulunduğumuz teknoloji çağının en önemli buluşlarından biri de yapay zeka teknolojisidir. Yapay zeka, kendi kendini süren arabalardan tutun da dijital sesli asistanlara kadar birçok alanda artık hayatımızın içindeler. Ne var ki bu teknolojinin yarattığı potansiyel avantajlar ve fırsatlarla birlikte, yapay zeka teknolojilerinin kullanımı ile birlikte, kişisel verilerin korunması bizler için daha da önem kazanıyor.

20 Mar 2023

yapay-zeka-teknolojisinde-kisisel-verilerin-korunmasi

HİKAYE

Mevcut duruma dair

Öğretmen Ağı’nda ilk günden bu yana, “Öğretmenler adına değil, öğretmenlerle birlikte.” cümlesi pusulamız olmuş durumda. Çünkü bir öğretmenin ihtiyacına en iyi öğretmenin kendisi cevap verebileceğini biliyoruz.

01 Mar 2023

mevcut-duruma-dair
Sizinle paylaşacağımız çalışma diyor ki: 16 yaşından sonra yeterli matematik eğitimi almayan gençlerin beyinlerinde, beyin gelişimi için kritik önemi olan bir kimyasalın (gamma-Aminobutyrik asit) salgılanması sekteye uğruyor. Bu kimyasal, beynin hafıza, öğrenme, problem çözme, mantık ve matematik becerilerini destekleyen kısmında azalıyor. Görsel: DepositPhotos Matematik becerilerinin iş bulma, sosyoekonomik durum, zihinsel ve fiziksel sağlık üzerine faydaları olduğunu ...Devamını Oku

03 Eyl 2021