aposto-logo
TR
TREN

Angst

Angst

Her cumartesi çevre ve iklim konularında türler arası eşitlik ilkesini benimseyerek gelişmeleri aktarıyoruz.

Dry-Brush'la tanışın

Türk kültürünün önemli bir parçasıdır kese; son zamanların yükselişe geçen cilt bakım tekniği ise kesenin farklı bir versiyonu, sabun ve suyun olmadığı dry-brush tekniği.

Detay: Tek ihtiyacınız yumuşak kıllı kuru bir fırça; cildinizin üstünde bir tabaka hâlinde biriken ölü derilerden kurtulmak için etkili bir formül. Özellikle detoks yaptığınız dönemlerde, hem içten hem dıştan bir temizlik sağlamak için ideal.

Bakım rutini: Dry-brush tekniği, kan dolaşımını artırdığı için enerji tazeleyici özelliğine sahip olduğundan sabah uygulanması tavsiye ediliyor. Uyguladıktan sonra duş alıp ardından cildinizi nemlendirmenizi atlamayın.

Çiçek çocuklar

Model ve aktivist Charli Howard’ın cilt bakım markası Squish, bir cilt problemi olan akneyi örtmeye çalışan cilt bakım ve kozmetik ürünlerin aksine, dikkati akneli bölgeye çekecek çiçekli bantlar sunuyor.

Squish
Squish

Yakından: Hormonal değişimlerden, beslenme alışkanlıklarından ya da psikolojik nedenlerden oluşan akneler, kimileri için gerçek bir özgüven problemine dönüşebiliyor. Squish ise koca bir sivilceyle uyanıp onu gizlemenin yollarını aramak yerine bir Instagram filtresi gibi görünen çiçekli bantları sunuyor. Bir özgüven problemine yol açmaktansa, işin eğlenceli yanına odaklanmayı tavsiye eden Howard’ın, Z kuşağına hitap etmek için sosyal medyadan ilham alması ise akıllıca.

Plastiğe yeni alternatif

Mantarların toprağın altında kalan kısmı miselyum; kozmetik sektörü başta olmak üzere birçok sektördeki yoğun strafor ve plastik kullanımına alternatif sunuyor.

Derine inelim: Kök görünümüne sahip miselyum, demetler hâline bir araya getirildiğinde kolay şekil alabilen, sağlam, ateşe dayanıklı, yalıtım sağlayan bir materyale dönüşerek; plastik kullanımını azaltabilecek bir alternatif hâlini alıyor. Bir ay içerisinde doğada ayrışarak yok olan miselyum, birçok alanda değerlendirilmeye uygun.

Tanıştıralım: Miselyumu merkezine koyan markalardan biri olan Evocative Design, bu maddeden göz maskeleri, kâğıt maskeler ve makyaj süngeri gibi kullan-at ürünlerin doğaya daha az zararlı alternatiflerini üretiyor. Aynı zamanda, ambalaj konusunda da birçok markayla iş birliği yapıyor. Yakın zamanda bu maddenin popülerliğini artırarak kozmetik sektöründe daha fazla yer bulmasını umuyoruz.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Angst

Angst

Her cumartesi çevre ve iklim konularında türler arası eşitlik ilkesini benimseyerek gelişmeleri aktarıyoruz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

detoks

akne

sivilce

Mantar

strafor

plastik

dry-brush

Squish

miselyum

NEREDE YAYIMLANDI?

AngstAngst

BÜLTEN SAYISI

YAZARLAR

Angst

Her cumartesi çevre ve iklim konularında türler arası eşitlik ilkesini benimseyerek gelişmeleri aktarıyoruz.

İLGİLİ OKUMALAR

;