aposto-logo
TR
TREN

Decisive Pink. | Fotoğraf: Sean Stout

Decisive Pink - Dopamine

Pop müziğinin fütüristik deneyselliklerinde çeşitli oyunbazlıklar yaratan Kate NV ve Angel Deradoorian (Decisive Pink), envaiçeşit synthesizer'ın öngörülemez dansında çok renkli sürreallikler yaratmaya devam ediyor. 


Queens of the Stone Age - Emotion Sickness

Queens of the Stone Age, katmanlı müzikal kompozisyonlarında öne çıkan girift ve görkemli gitar ses manzaraları ve Josh Homme'un grubun sesiyle çarpıcı bir tezat oluşturan tiz vokalleriyle bir modern zamanlar efsanesine dönüşmüştü. Grubun 2017'den beri yayımladıkları ilk tekli Emotion Sickness, yeni albümleri In Times New Roman...'ın da habercisi oldu. 


King Krule - If Only It Was Warmth

Archy Marshall, Edgar the Beatmaker, daha popüler adıyla King Krule; uçucu, buharlı ve bulutlu bir prodüksiyonda narin narin tınlayan gitar minimalizmleriyle bir lo-fi indie pop'u yayımlamaya hazırlanıyor. Krule'un 4. albümü olacak Space Heavy'den If Only It Was Warmth, müzisyenin alametifarikası olan münzevi kasvetliliğini dingin bir gitar baladı olarak sunuyor.


HMLTD - Days

7 Nisan'da yayımladıkları ikinci stüdyo albümleri The Worm'la metaforik bir anlatının peşinde debdebeli bir müzikal maceraya atılan HMLTD, albümün nihai listesine girmeyen Days'i paylaştı. Şarkı, grubun "solucan" garabeti üzerindeki alegorik hikâyeleştirmelerinin bir devamı.


Shapednoise - Family (feat. Armand Hammer)

Antonino Pedone, sahne adıyla Shapednoise; tekno, elektronik ve ambient'la buluşan endüstriyel müziğini Armand Hammer'ın soyut hip-hop prodüksiyonuyla evlendirdi. 


Yukarıda ele aldığım albümlerden derleme şarkıların ve teklilerin bir araya geldiği çalma listesi de hemen aşağıda.

Dinle

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

synthesizer

indie pop

gitar

Kate NV

Angel Deradoorian

the Stone Age

Queens of the Stone Age

Josh Homme

King Krule

The Worm

NEREDE YAYIMLANDI?

Duende Haftanın AlbümleriDuende Haftanın Albümleri

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

🎤 billy woods'un yol günlüğü, Fatoumata Diawara'nın janr sörfü

billy woods & Kenny Segal'ın caz rap soyutluluğunda bir yolculuk güncesi; Fautamata Diawara'nın görkemli janr bükücülüğü; EABS ve Jaubi'nin fütüristik caz manzaraları ve daha fazlası.

21 May 2023

King Krule. | Fotoğraf: Charlotte Patmore

YAZARLAR

Koray Soylu

Editor @ Aposto

Duende Haftanın Albümleri

Her hafta dört albüm incelemesi, öne çıkan tekliler ve müzik tarihinden notlar.

İLGİLİ OKUMALAR

;