indie pop ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Arlo Parks'la ilham, sükunet ve çiçekler üzerine

Arlo Parks, 31. İstanbul Caz Festivali kapsamında 9 Temmuz akşamı Sultan Park-Swissôtel The Bosphorus’ta seyirci karşısına çıkacak. Arlo Parks ile konser öncesi sakin hayatını ve ilham kaynaklarını konuştuk…

Eda Solmaz

·

15 Nis 2024

arlo-parksla-ilham-sukunet-ve-cicekler-uzerine
DuendeDuende

HİKAYE

📢 Salon İKSV'nin yeni sezonundan ilk isimler

29 Eylül’de kapılarını açacak Salon İKSV’nin programında La Femme, Jadu Heart, Yellow Days, Red Axes, Joep Beving ve daha pek çok isim var.

24 Ağu 2023

salon-iksvnin-yeni-sezonundan-ilk-isimler
DuendeDuende

HİKAYE

Kalp kırıklıklarının ardından: Warhaus

Warhaus'la ayrılık sonrası geliştirdiği öz farkındalıktan artık kendisinden kazıp çıkardığı ilham perilerine, Palermo'da geçirdiği 3 haftalık münzevi yaşamından dans ederek özgürleşmeye uzanan bir söyleşi.

Koray Soylu

·

24 Tem 2023

kalp-kirikliklarinin-ardindan-warhaus
Kaynak: @tompeterodell 2. Romantiklere müjde: Tom Odell Nedir? Konser . Şarkılarıyla hepimizi ayrı telden üze üze kendine ev yaptıran Tom Odell, bir yıl aradan sonra tekrar şehirde. Nerede? Maximum Uniq Açıkhava Ne zaman? 24 Haziran Cumartesi 18.00 Neden gitmeli? Duygusal ve dingin müziğiyle gönüllerde taht kuran indie pop prensi, İstanbul dinleyicisiyle yeniden buluşacak. Not almalı: Biletler burada seni bekliyor.

20 Haz 2023

Beach Fossils, Bunny

Günümüzün rüya âlemlerinde dolaşan ve dingin sesli vokallerle örülü indie müziğinin geniş atlasında Beach Fossils, vasatı garanti eden bir derlemeyle geri döndü.

Koray Soylu

·

11 Haz 2023

beach-fossils-bunny
Decisive Pink. | Fotoğraf: Sean Stout Decisive Pink - Dopamine Pop müziğinin fütüristik deneyselliklerinde çeşitli oyunbazlıklar yaratan Kate NV ve Angel Deradoorian ( Decisive Pink ), envaiçeşit synthesizer 'ın öngörülemez dansında çok renkli sürreallikler yaratmaya devam ediyor. Queens of the Stone Age - Emotion Sickness Queens of the Stone Age, katmanlı müzikal kompozisyonlarında öne çıkan girift ve görkemli gitar ses manzaraları ve Josh Homme'un gru...Devamını Oku

Koray Soylu

·

21 May 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🏔️ Björk ve Dirty Projectors yeniden bir arada

Björk ve Dirty Projectors, Mount Wittenberg Orca düet albümlerinin genişletilmiş versiyonunu yayımlayacak.

19 Nis 2023

bjork-ve-dirty-projectors-yeniden-bir-arada
Palmiyeler | Kaynak: Salon İKSV 1. Güneşli güzel günlere: Palmiyeler, öncesi: Hav Hav! Nedir? Konser . Yerel müzik sahnesinin indie pop dörtlüsü Palmiyeler, Babylon’un Dayanışma Konserleri serisi kapsamında sahnede. Nerede? Babylon Ne zaman? 24 Mart Neden gitmeli? Güneşli güzel günleri sabırsızlıkla bekliyorsan Palmiyeler yeni bir atak yapan kışa karşı en güzel kaçışlarından biri olacak . Not almalı: Babylon’un Dayanışma Konserleri serisi...Devamını Oku

19 Mar 2023

• Geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul'a Cheerz Festivali kapsamında konuk da olan Belle and Sebastian , 10. stüdyo albümleri Late Developers 'ı dün itibarıyla erişime açtı. Geçen senenin A Bit of Previous 'unu takip eden albüm, A Bit of Previous 'la eşzamanlı kaydedildi. Grubun ilk defa dışarıdan bir eşyazar (Pete Ferguson) kullandığı ve Matador etiketiyle çıkan albüm, 42 dakika uzunluğunda bir indie pop eseri.

14 Oca 2023