synthesizer ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

2023'ün öne çıkan albümleri

2023'te yolun yarısı. Şimdiden yılın en parlakları arasında olacağını öngördüğümüz albümlerin bir derlemesi seninle.

03 Tem 2023

2023un-one-cikan-albumleri
Squid, O Monolith

O Monolith, Squid'in ilk albümleriyle ipuçlarını verdiği ve artık onların alametifarikası diyebileceğimiz ses motifleriyle örülü müzikal estetiklerini devam ettiren bir çalışma.

Koray Soylu

·

18 Haz 2023

squid-o-monolith
The Voidz , Prophecy of the Dragon • The Voidz - Prophecy of the Dragon Julian Casablancas ve arkadaşlarının janrlar arası seyahatlerinin sıra dışı projesi The Voidz, iki albümlük kataloglarına 2021'den bu yayımladıkları ilk tekli olan Prophecy of the Dragon 'ı ekledi. Jenerik bir metal riff' iyle açılan, ardından da The Voidz'in eksantrik pop ses manzaralarıyla çeşitlenen şarkı grubun ele avuca sığmaz besteciliğinin örneklerinden biri. Dua Lipa, Dance...Devamını Oku

Koray Soylu

·

04 Haz 2023

Decisive Pink. | Fotoğraf: Sean Stout Decisive Pink - Dopamine Pop müziğinin fütüristik deneyselliklerinde çeşitli oyunbazlıklar yaratan Kate NV ve Angel Deradoorian ( Decisive Pink ), envaiçeşit synthesizer 'ın öngörülemez dansında çok renkli sürreallikler yaratmaya devam ediyor. Queens of the Stone Age - Emotion Sickness Queens of the Stone Age, katmanlı müzikal kompozisyonlarında öne çıkan girift ve görkemli gitar ses manzaraları ve Josh Homme'un gru...Devamını Oku

Koray Soylu

·

21 May 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🪩 Albüm incelemesi: Jessie Ware, That! Feels Good!

Jessie Ware, 5. albümü That! Feels Good'la diskonun müzikal ve sosyokültürel mirasını arkasına alarak şaşaalı ve orijinal kompozisyonlar yaratmaya devam ediyor.

Koray Soylu

·

05 May 2023

album-incelemesi-jessie-ware-that-feels-good
DuendeDuende

HİKAYE

🚀 Çıkışta: Decisive Pink

Kate NV ve Angel Deradoorin'dan oluşan Decisive Pink, seslerin çok açılı uzamlarında eğlenceli oyunlar yaratan iki dostun hilkât garibesi dâhilikleriyle benzersiz bir pop kompozisyonu vadediyor.

Koray Soylu

·

04 May 2023

cikista-decisive-pink
DuendeDuende

HİKAYE

Altın Gün’ün tutan formülü

Psikedelik Anadolu folk-rock müziğinin sansasyon grubu Altın Gün, On ve Gece albümlerinin müzikal formülünü geri çağırdıkları yeni uzunçalarlarında “artık” yavanlaşmış janr bileşimlerinin kurbanı oldu.

Koray Soylu

·

07 Nis 2023

altin-gunun-tutan-formulu
DuendeDuende

HİKAYE

Sesli arınma günlüğü

Ryuichi Sakamoto, hayatının 13 ayına açık bir davet verdiği yeni albümü 12’de minimalist bir günlük tuttu; seslerle yıkandığı içsel yolculuğundan arınarak çıktı.

Koray Soylu

·

20 Oca 2023

sesli-arinma-gunlugu
Anthony Gonzalez , sahne adıyla M83 , 9. stüdyo albümü Fantasy 'yi duyurdu ve albümden ilk tekli Oceans Niagara 'yı video klibiyle paylaştı. Detaylar: Gonzalez'in 2019 tarihli DSVII'sunu ve Knife+Heart filmi için bestelediği soundtrack albümünü takip edecek olan Fantasy , gitarlarla synthesizer 'lar arasındaki ikili oyunlara odaklanıyor. Albüm, 17 Mart'da Mute etiketiyle çıkacak.

14 Oca 2023