aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

indie rock ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: The Libertines - All Quiet on the Eastern Esplanade

The Libertines bu hafta, dokuz yıl aradan sonra yayınladıkları dördüncü stüdyo albümleri "All Quiet On The Eastern Esplanade" ile tekrar karşımıza çıktı. Indie rock'ın altın yıllarını anmak isteyenleri böyle alalım.

Eda Solmaz

·

08 Nis 2024

DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: The Vaccines, Pick-Up Full of Pink Carnations

Britanyalı indie rock grubu The Vaccines, 2010’lu yılların başındaki indie rock türü patlamasında önemli işlere imza atmıştı. Bir süre sonra da kökleri olan rock’a geri dönerek "Pick-Up Full of Pink Carnations"ı dinleyici ile buluşturdular.

Eda Solmaz

·

15 Oca 2024

Wild Nothing Tekli tekli: 1️⃣ Wild Nothing : 27 Ekim’de Captured Tracks etiketiyle yeni bir albüm yayımlamaya hazırlanan Virginia çıkışlı indie rock / dream pop grubu Wild Nothing ’in son teklisi Dial Tone . 2️⃣ King Gizzard & The Lizard Wizard : Yeni albüm duyurma konusunda oldukça tecrübeli olan Melbourne çıkışlı psikedelik rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard’ın bir değil üç yeni teklisi Theia / The Silver Cord / Set . 3️⃣ ...Devamını Oku

08 Eki 2023

Hasret sona eriyor: Foals

Foals, 4 Eylül Pazartesi akşamı Zorlu PSM’de.

29 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

İstanbul’da sonbahar müzik sezonu açılıyor

29 Eylül’de kapılarını açacak Salon İKSV’nin programında La Femme, Jadu Heart, Yellow Days, Red Axes, Joep Beving ve daha pek çok isim var.

27 Ağu 2023

Hasret sona eriyor: Foals

Foals, 4 Eylül Pazartesi akşamı Zorlu PSM’de.

22 Ağu 2023

The Voidz , Prophecy of the Dragon • The Voidz - Prophecy of the Dragon Julian Casablancas ve arkadaşlarının janrlar arası seyahatlerinin sıra dışı projesi The Voidz, iki albümlük kataloglarına 2021'den bu yayımladıkları ilk tekli olan Prophecy of the Dragon 'ı ekledi. Jenerik bir metal riff' iyle açılan, ardından da The Voidz'in eksantrik pop ses manzaralarıyla çeşitlenen şarkı grubun ele avuca sığmaz besteciliğinin örneklerinden biri. Dua Lipa, Dance...Devamını Oku

Koray Soylu

·

04 Haz 2023

DuendeDuende

HİKAYE

👓 Yeni albüm, yeni şarkı: Blur geri döndü!

Evet doğru okudun. Blur, 9 numaralı albümü olacak The Ballad of Darren’i duyurdu. Yanında da leziz bir tekli var.

19 May 2023

Salon İKSV’den +1 Hafta Sonu Konserleri

Konoba, Dry Cleaning, Hey! Douglas, The Away Days, Pitohui ve sürpriz isimlerin ağırlandığı konser serisi; 1 - 4 Haziran tarihleri arasında Salon İKSV'de olacak.

16 May 2023

DuendeDuende

HİKAYE

📢 Local Natives geri döndü: Albüm, turne, klip ve yeni şarkı

Bir süredir sessiz olan Los Angeles merkezli indie rock grubu Local Natives, bir döndü, tam döndü. Albüm, turne, klip ve yeni şarkı bir arada.

10 May 2023