aposto-logo
TR
TREN

müzik ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Müzisyenin telif haklarıyla imtihanı

Yıllık satış rakamı hedeflerini tutturmak artık sadece beyaz yakalılar değil, müzisyenler için de önemli. Spotify’ın yeni kararına göre yıllık 1000 dinlenmeye ulaşamayan sanatçılara artık telif ödenmeyecek. Sahte dinlemelere, hileli şarkı yükleyenlere ve sistemi üzerinden dolandırıcılık yapanlara ceza verilecek.

Eda Solmaz

·

04 Ara 2023

• TikTok ; Spotify, Apple Music ve Amazon Music entegrasyonunu duyurdu. Buna göre kullanıcılar sosyal medya platformunda dinledikleri şarkıları artık abone oldukları müzik platformundaki çalma listelerine ekleyebilecekler.

16 Kas 2023

• Tom Howie ve Jimmy Vallance’tan oluşan yetenekli ikili Bob Moses , Ankaralı müzikseverlerle buluşmak için 17 Kasım Cuma günü backyard secrets kabininde sahne alacak. Biletler burada .

11 Kas 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Popüler bir müzik türü olarak “Uyku”

Geleceğin müzik türlerinin yolu uykudan geçebilir mi?

Eda Solmaz

·

25 Eyl 2023

• TikTok , Brezilya ve Endonezya'da "TikTok Music" isimli Spotify benzeri yeni bir müzik akışı hizmeti başlattı. Mevcut TikTok hesaplarıyla senkronize olarak kullanıcıların şarkı dinlemelerine, indirmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyan hizmet, Universal Music Group, Warner Music Group ve Sony Music gibi büyük plak şirketlerinin kataloglarını içeriyor. Detaylar: Viral TikTok şarkılarının tam sürümlerini çalmanıza, kişiselleştirilmiş müzik önerilerini keşfetmenize,...Devamını Oku

10 Tem 2023

• Covid-19 salgını döneminde uygulamaya konulan müzik yasağı, Antalya’nın ardından Muğla'da da kaldırıldı.

23 Haz 2023

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Beyza Doğuç ile Bir Başka Müzik Üretimi

Beyza Doğuç ile yapay zeka yardımıyla müzik üretmek, sosyal medyanın paylaşım ortamı, konsere dönüşen müzik serüveni, ilham kaynakları ve Ankara seyircisi üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Ayşen Alpasar

·

18 Haz 2023

Dayanışan enstrümanlar: Vezirköprü Kadın Orkestrası

Vezirköprü Kadın Orkestrası'nın şefi ve müzisyenleriyle dayanışma üzerine kısa kısa

Derya Böğrü

·

14 Haz 2023

Borusan Müzik Evi: 2010'da açılan ve 2014'te Borusan Sanat'ın merkezine dönüşen Borusan Müzik Evi; yeni, özgün, deneysel müzik ve performans etkinliklerini müzikseverlerle buluşturuyor. Kod Müzik ile gerçekleşen Nova Muzak serisinin yanı sıra ulusal ve uluslararası kurumlar ve İstanbul’daki yabancı kültür ofisleriyle ortak projeler yürütüyor. Borusan Müzik Evi, Borusan Sanat’ın klasik müzik ve çağdaş formları destekleme ve yaygınlaştırma amacına katkıda bulunarak kentin kü...Devamını Oku

09 Haz 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Borusan Quartet ile Süreyya Operası’nda

Esen Kıvrak, Çağ Erçağ, Efdal Altun ve Nilay Sancar ile müzik ve bir arada yaratmak üzerine.

02 Haz 2023