aposto-logo
TR
TREN

post-punk ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Yılın son büyük konseri: IDLES

Ve beklenen gün geldi… Günümüzün en iyi post-punk gruplarından IDLES, bu akşam Zorlu PSM sahnesinde! Müziklerini kategorize etmeyi asla istemeseler de bugün post-punk’ın zirvesinde duruyorlar. Sevgiyle kargaşayı buluşturan canlı performanslarını ve yeni albümleri TANGK’ı grubun vokali Joe Talbot ile konuştuk.

Eda Solmaz

·

27 Kas 2023

1️⃣ Bar Italia, The Twits: Dean Blunt'ın World Music plak şirketinin etiketini taşıyan 2020 ve 2021 çıkışlı 2 albümüyle dikkatleri üzerine çeken Bar Italia, bir süredir Britanya topraklarında şiddetli esen çağdaş post-punk rüzgârının en önemli temsilcilerinden biri. Yeni çıktı: 2023’ün başlarında Matador Records’la anlaşan Bar Italia, mayıs ayında çıkan Tracey Denim ’in ardından bu yılki 2. stüdyo albümleri The Twist ’i yayınladı. Editörün notu: Janrlar a...Devamını Oku

05 Kas 2023

The Birthday Party | Fotoğraf: David Corio • Bir post-punk efsanesi : Nick Cave tarafından 1977’de Melbourne’da kurulan post-punk grubu The Birthday Party, aktif oldukları altı yıla dört albüm sığdırdı ve müzik sahnesinde iz bırakan projelerden biri oldu. Son olarak grubun hikâyesi Mutiny in Heaven: The Birthday Party isimli bir belgesele konu oldu. Eylül ve ekim aylarında toplamda 45 farklı şehirde gösterime girecek olan belgeselden paylaşılan yeni fragmanı bura...Devamını Oku

03 Eyl 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🚀 Çıkışta: cowboyy

Rock 'n' roll'un matematiğinde gitar virtüözlükleri, karşında Birleşik Krallık'ın taptaze grubu cowboyy.

Koray Soylu

·

17 Tem 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🫂 Nick Cave ve Debbie Harry’den “On the Other Side” cover’ı

The Gun Club’tan Jeffrey Lee Pierce anısına düzenlenen serinin The Task Has Overwhelmed Us isimli cover albümünden ilk teklinin sahipleri Nick Cave ve Debbie Harry oldu.

05 Tem 2023

Squid, O Monolith

O Monolith, Squid'in ilk albümleriyle ipuçlarını verdiği ve artık onların alametifarikası diyebileceğimiz ses motifleriyle örülü müzikal estetiklerini devam ettiren bir çalışma.

Koray Soylu

·

18 Haz 2023

Protomartyr, Formal Growth in the Desert

Protomartyr, 6. stüdyo uzunçalarları Formal Growth in the Desert'le alametifarikaları ses manzaralarının özünü ve motiflerini korudukları konforlu bir iddiasızlık vadetti.

Koray Soylu

·

11 Haz 2023

Beach Fossils, Bunny

Günümüzün rüya âlemlerinde dolaşan ve dingin sesli vokallerle örülü indie müziğinin geniş atlasında Beach Fossils, vasatı garanti eden bir derlemeyle geri döndü.

Koray Soylu

·

11 Haz 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🗣️ Hikâyeleriyle şarkılar: Joy Division, She's Lost Control

Ian Curtis'in epilepsi nöbetleri geçiren bir kadından esinle yazdığı She's Lost Control, çalkantılı ve karanlık bir zihnin en saf olduğu anlardan biri.

Koray Soylu

·

28 Nis 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Squid'in yeni albümüne doğru

Squid, Bright Green Field'ı takip edecek yeni albümleri O Monolith'e adım adım yaklaşıyor.

Koray Soylu

·

25 Nis 2023