aposto-logo
TR
TREN

Pandemi ile ilgili hikayeler

ParetoPareto

HİKAYE

Perakendeciler iade ödemekten yoruldu

2022'de perakendeciler iadelere 800 milyar dolardan fazla para harcadı.

06 Kas 2023

• İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya , Yunanistan ve Bulgaristan ile 1 aylık süreyle yapılan “göç” anlaşmasını açıkladı. Gazeteci Murat Yetkin'in haberine göre , Yerlikaya Yunanistan ve Bulgaristan ile 1 aylık yapılan anlaşmada Türkiye’nin ülkelerle olan sınırlarından kaçak geçişlere izin vermemek için asker sayısını artırdığını, buna karşılık iki ülkenin de hiçbir göçmeni geri göndermediğini anlattı. Öte yandan: Yunanistan basını, Atina yönetiminin Türk vatandaşları için R...Devamını Oku

01 Kas 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Çalışanlar artık iş arkadaşlarıyla sosyalleşmiyor

Pandemi sonrası değişen iş yapış biçimleriyle birçok işletme, uzaktan/hibrit çalışma modellerine odaklanmış durumda. Ama üzerinde durulması gereken başlıklar bunlarla sınırlı değil.

25 Eki 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Daha hızlı ve daha öfkeli: Tekno müzik

Dans müziği yıllar sonra yeniden sert tekno ve transın yükselişini yaşıyor. Tekno müzik sahnesinin bir parçası olan isimlerle yüksek BPM’li sert ve öfkeli tekno akımını konuştuk.

Eda Solmaz

·

16 Eki 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🎫 Bir mevsim, bir şehir: İstanbul’un güz konser rehberi

İstanbul’un müzik sahnesi sonbaharla birlikte pandemi öncesine geri dönüş yaptı. Harika performansları müjdeleyen mevsimlik konser rehberimiz hazır.

Eda Solmaz

·

18 Eyl 2023

• Pandemi sırasında yakaladığı popülariteyi kaybeden Clubhouse , sesli mesaj uygulaması olarak geri dönmeye hazırlanıyor. Şirket tarafından yayımlanan bir blog yazısında kullanıcıların artık Clubhouse'ta sesli grup sohbetleri gerçekleştirebileceği; isteyenlerinse uygulamanın asıl çıkış noktası olan canlı sohbet odalarını kullanmaya devam edebileceği aktarıldı. Unsplash

12 Eyl 2023

• Pandemi sırasında yakaladığı popülariteyi kaybeden Clubhouse , sesli mesaj uygulaması olarak geri dönmeye hazırlanıyor. Şirket tarafından yayımlanan bir blog yazısında kullanıcıların artık Clubhouse'ta sesli grup sohbetleri gerçekleştirebileceği; isteyenlerinse uygulamanın asıl çıkış noktası olan canlı sohbet odalarını kullanmaya devam edebileceği aktarıldı.

08 Eyl 2023

🧐 Bugün neler okuduk? Quando | Elon Musk, biyometrik verilerinizi ne yapacak? Duende | Pandemi sonrası değişen konser adabı BBC Türkçe | Türkiye, kadın voleybolunda zirveye nasıl çıktı? Akif Beki | Dünyaya imam hatip ihraç edene kadar Fast Company | ‘Lazy girl jobs’ are just healthy jobs 🗣 Sosyal medyada neler konuşuldu?

06 Eyl 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Pandemi sonrası değişen konser adabı

Son dönemin öne çıkan konularından biri konserlerde sahneye atılan cisimler. Peki sanatçılara zarar verme noktasına kadar ulaşan bu değişimin sebepleri neler?

Eda Solmaz

·

04 Eyl 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Çalışanlar ofise dönecek mi?

Bir noktada belki; ama eskisi gibi olması pek mümkün görünmüyor.

01 Eyl 2023