Beach Fossils, Bunny

Günümüzün rüya âlemlerinde dolaşan ve dingin sesli vokallerle örülü indie müziğinin geniş atlasında Beach Fossils, vasatı garanti eden bir derlemeyle geri döndü.

Albüm:  Beach Fossils - Bunny

Süre: 37 dakika

Plak şirketi: Bayonet Records

Yayın tarihi: 2 Haziran 2023

2009 yılında Brookly, New York'ta kurulan Beach Fossils, takip eden 10 yılda yayımladıkları 3 albümle indie pop'tan post-punk'a, jangle pop'tan surf müziğine genişleyen bir skalada hülyalı prodüksiyon dokularına işledikleri melodik şarkılarla öne çıkmıştı. İnşa ettikleri janrlararası geçişken ses manzaralarıyla çağdaşları Metronomy ve Motorama gibi grupların çakırkeyif, narin ve güneşli atmosferikliğini yakalayan grup, 2017'den sonraki ilk; kataloglarının da 4. stüdyo albümü Bunny'de müzikal miraslarında ipuçlarını bulabileceğimiz ses motiflerini yeni kombinasyonlarla bir araya getirdi.

Beach Fossils, Bunny

Grubun kurucu ve başlangıcıdan beri bir parçası olan tek üyesi Dustin Payseur'un yapımcılığında ve mühendisliğinde kaydedilen Bunny, Beach Fossils'in melodik bas-öncüllü yüksek temposunu düşüren ve ilhamını 80'li yılların çeşitli gitar müziklerinde bulan bir uzunçalar. 

Örneğin parlak yankılarıyla The Smiths'ten Jhonny Marr'ın alametifarikası gitar arpejlerini çağrıştıran Don't Fade Away ve Tough Love'la jangle pop'a; distortion efektiyle kurulan yumuşak ve soyut gitar gürültülerinin kuşattığı Numb'la shoegaze'e direksiyon kıran Beach Fossils, Payseur'un yetişkinlikle çeşitli imtihanlarının içten bir paylaşımı aynı zamanda.

Bunny, grubun Clash the Truth (2012) ve Sommersault'la (2017) koydukları müzikal çıtanın altında kalan "konforlu" bir çalışma belki. Ancak günümüzün rüya âlemlerinde dolaşan ve dingin sesli vokallerle örülü indie müziğinin geniş atlasında Beach Fossils, vasatı garanti eden bir derlemeyle geri döndü denebilir yine de.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

indie pop

post-punk

gitar

arpej

Beach Fossils

Bayonet Records

Brookly

New York

Metronomy

Motorama

Dustin Payseur

The Smiths

Jhonny Marr

Don't Fade Away

shoegaze

Clash the Truth

NEREDE YAYIMLANDI?

Duende Haftanın AlbümleriDuende Haftanın Albümleri

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

🌄 Foo Fighters'ın yeni solukları, Protomartyr'ın kederli hicivleri

Foo Fighters ve kaybedilenlerin ardından yeni başlangıçlara çıkan taze solukları, Protomartyr'ın keder eşlikli kişi, kurum ve düzen hicivleri, Beach Fossils'in

11 Haz 2023

Laurie Anderson Park West kulisinde, Chicago, Illinois, 1982. | Fotoğraf: Paul Natkin

YAZARLAR

Koray Soylu

Editor @ Aposto

Duende Haftanın Albümleri

Her hafta dört albüm incelemesi, öne çıkan tekliler ve müzik tarihinden notlar.

İLGİLİ OKUMALAR

;