aposto-logo
TR
TREN

19 Kasım - Toyota - Soli
Toyota ile birlikte

Bu tasarım, bambaşka bir tasarım: Yeni Toyota C-HR Hybrid Yepyeni bir duruşla yollara çıkmaya hazır. Toyota C-HR Hybrid , ikinci nesliyle şimdi Türkiye’de. Nedir? Toyota ’nın SUV segmentine ve otomobil anlayışımıza farklı bir bakış açısı getiren, 1.8 litrelik tam hibrit motora sahip ikonik modeli Toyota C-HR Hybrid ; Bir tasarım ikonu . Tanıştığınız an kalbi hızlandıran keskin ve çarpıcı detayları, kalıpların dışında, adeta bir konsept araç tasarımına sahip. Spor tavrını coupe profilinde ileri taşıyan model, ilk defa arka sütunu kapsayan çift renk gövde tasarımla buluşuyor. Çekici bir birliktelik için göz dolduran farklı renklerde sunuluyor, tasarımda ayrıcalığa önem verenler için tüm seçenekleri ortadan kaldırıyor. Lüksle iç içe . Üç farklı premium donanım seçeneği sunuyor. Otonom sürüşün kapılarını açan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan, kullanıcı odaklı dijital kokpit, JBL ses sistemi, “shift by wire” elektronik vites ve günün her saatine uygun ambiyans aydınlatması sayabileceğimiz ayrıcalıklı özelliklerinden yalnızca birkaçı. Geleceği düşünüyor . Teknolojik özellikleriyle öne çıkarken ilk nesle göre iki kat artırılmış geri dönüştürülmüş malzeme kullanımı ve vegan iç döşemesiyle daha çevreci bir model olarak adım atıyor. Sizi her gün, ilk günkü gibi etkilemeye hazır Yeni Toyota C-HR Hybrid ile bu bağlantıdan tanışabilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

Selectronic. Elektronic müzik performansı. Selectist’in Frankhan’da sürdürdüğü programın en yenisi için Main Room’da Kevin Saunderson ve Feyza Emir B2B Merve Baykal yer alırken Sound Room’da Chaos In The CBD, GARAN GARAN, Levonjoje’nin ritimleri hakim olacak. 

 • Tarih: 1 Aralık 2023
 • Mahal: Karaköy, İstanbul 
 • Programdan: Derrick May ve Juan Atkins ile birlikte The Belleville Three’nin bir parçası olan Kevin Saunderson, techno müziğin ilk yaratıcılarından biri olarak biliniyor. Detroit’ten İstanbul’a bir yolculuğa çıkacağımız bu gece için biletler tükenmek üzere.
 •  Ayrıca: 16 Aralık’ta Frankhan’da Tanrı Misafiri’nin ilk yemeğini düzenleyeceğine dair bir duyum aldık. Detaylar için takipte kal.

We Belong. Karma sergi. ISTANBUL’74’ün Clubhouse Bebek’te açılan “We Belong” karma sergisi Türkiye’den ve dünyadan 20’nin üzerinde sanatçıyı bir araya getiriyor. Sergi, bireyin bir yere, kültüre ve topluluğa ait olma yönündeki temel ihtiyacını çağdaş sanat penceresinden inceliyor. 

 • Tarih: 29 Kasım 2023 - 15 Ocak 2024
 • Mahal: Bebeköy, İstanbul 
 • Programdan: Ekin Bernay’ın Tate Modern programı için 2021’de yaratılan “Resilient Responses” başlıklı online performansı bir yerleştirmeye dönüştürülerek fiziksel olarak ilk kez “We Belong” kapsamında görülebilecek. Sergi, 15 Ocak’a kadar devam etse de bu enstalasyonu deneyimlemek için son gün 2 Aralık. Salı-Pazar 10.30-18.30 arasında açık olan sergi için randevular bu linkte

Paraventi: 17. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Paravanların Tarihi. Sergi. Mekanları birbirinden ayırmak için kullanılan paravanlar, fonksiyonel değerlerinin ötesinde, tarih boyunca kültürlerarası diyaloglar, Doğu’dan Batı’ya göçler ve çeşitli zanaatkarlık pratikleriyle derinden ilişkili. Nicholas Cullinan küratörlüğünde Fondazione Prada programında sergilenen “Paraventi,” bu ilginç sınırsal nesneleri, bir şeyler arasında olmanın geçişsel durumunu incelemek için bir araç olarak görüyor.

 • Tarih: 22 Şubat 2024’e kadar
 • Mahal: Milano
 • Programdan: İki kata yayılan serginin zemin katı, paravanların materyal odaklı yönlerini keşfe açarken üst kat paravanların tarihini kronolojik düzende ele alıyor.

Yeraltı Mutfak Yolculuğu. Pop-up etkinlik. Wondercats'in Taşkonaklar’da düzenlediği, mağarada yemek deneyimi ve Kapadokya çıkarması. İki akşama yayılan etkinliğin ilk akşamında mağaralarda viski ile lezzetler bir araya gelirken ikinci akşamda oturma düzeninde kokteyl eşleşmeli yemek var. Uçhisar'da Güvercinlik Vadisi'ne ve Erciyes'e karşı günbatımını izlemek de yemekten önce bonus. 

 • Tarih: 8-9 Aralık 2023
 • Mahal: Kapadokya, Nevşehir 
 • Not: Yemek sonrası müziğin devam edeceği iki günlük etkinliğe konaklamasız olarak yalnızca yemeğe katılmak da mümkün. Detaylar Wondercats Instagram hesabında.

Mona's MARCHÉ. Pop-up market. Paris Image Unlimited’in nadir sanat kitapları, Kora Bakery’nin çıtır kruvasanları, REVOLT!’un plak seçkisi, KOPRIA’nın mevsim buketleri Mona’s MARCHÉ’de. Atina’da yaratıcı topluluklarının buluşma noktası, galeri otel Mona’nın seçkisine giren 26 farklı markanın bir araya geleceği pop-up market 11.00-18.00 arası açık. 

 • Tarih: 9-10 Aralık 2023
 • Mahal: Psirri, Atina
 • Daha daha: Şef Emil Pekarsky, 2 Aralık Cumartesi günü kahvaltı ve natural şarapların eşlik edeceği öğle yemeği için Mona’da mutfağa giriyor. Kahvaltı 08.00-13.00, öğle yemeği 13.00-17.00 arasında. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

paravan

Kevin Saunderson

Feyza Emir B

Merve Baykal

Chaos In The C

Levonjoje

Derrick May

Juan Atkins

The Belleville Three

Detroit

İstanbul

Karma

ISTANBUL

Türkiye

Ekin Bernay

Tate Modern

Paraventi

Nicholas Cullinan

NEREDE YAYIMLANDI?

SOLİSOLİ

BÜLTEN SAYISI

#5 Community Newsletter: Atina güncesi, Milano'ya selam

Miray Kaya'yla "yeni yaratıcı merkez" Atina'dan bildiriyoruz. Kaan Walsh'la bu defa kelimeler üzerinden tanışıyor, Milano'daki yıllarını fotoğraflarla anıyoruz. Ajanda da bir hayli kabarık: İstanbul'da dansa, Kapadokya'da yemeğe davet var.

01 Ara 2023

Toyota ile birlikte
Fotoğraf: Kaan Walsh

YAZARLAR

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

İLGİLİ OKUMALAR

;