aposto-logo
TR
TREN

Seçim günü neler dinliyorum?

Kulağımızda yer edinen şarkılar
Seçim günü neler dinliyorum?

Seçim günü yaklaşırken ben kendimi hep aynı şarkıları döne döne dinlerken buluyorum ve fark ediyorum ki yalnız değilim. Her şarkının da kulağımda yer etmesinin bir sebebi var. Çalma listesinde de etkisini göreceksiniz, ben bu ara yine eski televizyon dizilerine düştüm.

Hatırla Sevgili ile fark ettim ki televizyonda siyaset zamanında ne de güzel konuşuluyormuş, üstelik kavgaya mahal vermeden. Ben tam bunları yazarken Twitter'da da bir akım başladı, herkes izlediği eski dizileri paylaşıyor. Gülbeyaz'ı izlememin üstüne denk gelince onu da not edeyim Beykoz kıyısında bir teknede, "balık+ekmek: 2 Milyon" yazıyor, iki aile İstanbul'da bir bakkal bir tekneden gelen gelirle geçiniyor. Üstelik maaile Karadeniz'e otobüs biletini kolaylıkla alıyor. Sene 2002! Son bir not; daha yeni bir sokak müzisyeni cinayete kurban gitmişken dizinin Kazım Koyuncu'nun sesiyle buluştuğumuz, İstiklal'de çekilen bu videoyu buraya bırakıyorum. İnadımız var!

"Bir Derdim Var" deyip başlıyorum "Uyan"maya davet ediyorum kulaklarımı. "Park" ile çok değil, 10 sene öncesini hatırlıyorum. Peşi sıra "Spring of War"ı dinliyorum, gezi zamanında bir akşamı anlatan "Taksim Holdem" filminin soundtrack'i "Texas" ile yola devam... Boğaziçi'ne kayyum atanınca hep bir ağızdan söylenen "Yuh Yuh"un ilhamını unutmuyorum, o da kulağımda. "Vodki" yine beni yerimde sallandırıyor. Ve "gitmediim işte delirmedim de" deyip bağıra bağıra "Forsa"yı söylüyorum. Ekonomi bu hâldeyken onu da unutmadım tabii "Hazinende" dinlerken "Cebinde birazcık parayla kendini buldun sen bu yolda" diyen kendimi hatırlatan Journers'den "Yok Mu?" ile devam. Oyları verdik eve dönüş yolunda da "Yangın Akvaryumla" ile başlayıp, "Dünyaya Bedel eşsiz ruhum" diye devam diyorum. Finale yaklaşırken "Tamiri Mümkün Kalbimin"... Ertesi sabah kahvemi içerken "Daha Mutlu Olamam" ve "Gül Kendine"...

Ece'nin çalma listesine buradan ulaşabilirsiniz. Ece'nin yayını Üretim Kaydı'na da buradan ulaşabilirsiniz.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Hatırla Sevgili

Twitter

Gülbeyaz

İstanbul

Kazım Koyuncu

Park

Taksim Holdem

Texas

Vodki

Journers

NEREDE YAYIMLANDI?

20'lik20'lik

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

20'lik Seçim 'Survival' Kiti

Ne demiş NSYNC? Bye bye bye!

11 May 2023

YAZARLAR

Esra Ece Kuleci

Üreten insanların, süreçlerini kayıt altına almaya merak sarmış biri 👀

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ OKUMALAR

;