aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

🔔 Ümit Özdağ, destek kararını Kılıçdaroğlu ile birlikte yarın 11'de açıklayacak

Özdağ, ikinci tur seçiminde hangi adayı destekleyeceği kararını yarın 11.00'de Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklayacağını söyledi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde hangi adayı destekleyeceği kararını yarın 11.00'de Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıklayacağını söyledi. 

  • Özdağ, yaptığı basın açıklamasında "Kılıçdaroğlu ile Hatay dönüşü bir toplantı daha yapacağız" dedi.

Sürecin devam ettiğini, ve kararının netleşmediğini söyleyen Özdağ, "İmzaya bağlanması için yüz yüze bazı görüşmeler yapılması gerekiyor. Bu görüşmeleri bu gece gerçekleştireceğiz inşallah. Burada da şu anada kadar olumlu gelişen süreci bu aşamada da olumlu gerçekleştireceğimizi umuyoruz" dedi. 

Oğan üzerine: Özdağ, ikinci tur seçiminde Erdoğan'ı destekleme kararı alan Sinan Oğan için, "Kendi takdiridir, Zafer Partisi'ni bağlamamaktadır. Bu konuda Sinan Bey ile farklı düşünüyoruz" derken, "Biz Sinan Beyle yola çıkarken cehennemin kapılarını kapatmak için yola çıktık, biz cehennemin kapılarını kapatmaya hâlâ çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bir adım geriden: Dün ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini açıklamasının ardından Ümit Özdağ, "Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır" demiş ve Zafer Partisi'nin kararını kendisinin açıklayacağını söylemişti. 

  • Açıklamanın üzerine Özdağ, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile görüşmüş; ardından da Kılıçdaroğlu ile görüşmüştü. 

"ATA İttifakı artık yok": Özdağ, dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise "ATA ittifakı ortak karar alma ve hareket etme tercihlerinden vazgeçmiştir" diyerek ATA İttifakı'nın dağıldığını belirtmişti.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

cumhurbaşkanı

Zafer Partisi

Ümit Özdağ

Millet İttifakı

Kemal Kılıçdaroğlu

Sinan Oğan

ATA İttifakı

Cumhur İttifakı

Numan Kurtulmuş

Twitter

ATA ittifakı

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Yayın & Yazar

Aposto Gündem

Hafta içi her gün 5 dakikada gündeme hakim ol. Kısa, öz, elle derlenmiş hikâyelerle gürültüden uzak bir haber deneyimine adım at.

;