aposto-logo
TR
TREN

Millet İttifakı ile ilgili hikayeler

14-28 Mayıs seçimlerinde çekirdeğini AKP-MHP ittifakının oluşturduğu ‘’Cumhur İttifakı’’nın hem yasama hem de yürütmede üstünlüğü sağlaması iç siyasette iki önemli gelişmeye yol açtı. İlk olarak, yeniden Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Tayyip Erdoğan bir süredir kamuoyunda hâkim olan beklentiye uygun olarak, Mehmet Şimşek’i görünüşe göre yeniden ekonominin dümenine geçirdi. Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek her ne kadar izlemeyi düşündüğü ‘’program’’a ...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

19 Haz 2023

2023 Seçimleri Bize Neyi Gösterdi?

Aday belirleme sürecinin ve yönteminin şeffaf olmaması, öbür yandan adayların belirlenmesinin hem çok geciktirilmesi hem de bir oldu bittiye getirilmesi toplumun güvenini kırdı. Parlamento seçimlerinde iş birliği modellerinin iyi kurgulanmamış olması da sonuçları muhalefet aleyhine etkiledi.

Ali Rıza Çoban

·

05 Haz 2023

Türkiye Ekonomisinde Şimşek Sesleri

Yeniden Ortodoks politikalara mı dönülecek yoksa Şimşek ile Erdoğan arasında bir orta yol mu bulunacak bilemiyoruz. Şimşek’in ekonomi anlayışıyla Erdoğan’ın faiz görüşü bir uyum içinde çalışabilecek mi, bunu ise zaman gösterecek.

Enes Özkan

·

05 Haz 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Dayattınız, dinlemediniz, yenildiniz. Şimdi size ne diyelim?

Kimi CHP’li yöneticilerin yenilgiyi “ucu ucuna kaybedilen ve o kadar da başarısız olunmayan” bir sonuç olarak göstermeye çalışması komik oluyor ve partinin inandırıcılığını zedeliyor.

Bartu Özden

·

05 Haz 2023

• 28 Mayıs'ta düzenlenen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin Resmî Gazete'de yayımlanan kesin sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan geçerli oyların %52,18'ini alırken, Kılıçdaroğlu ise %47,82 oy oranına ulaştı. • Seçimlerinin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından mal bildiriminde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın , kardeşi Mustafa Erdoğan'a 5 milyon 390 bin lira borcu olduğu görüldü. • CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin tamamı seçim sonrasında istifa...Devamını Oku

03 Haz 2023

• İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, ikinci tur seçimlerinin ardından Millet İttifakı'na ilişkin, "Bu ittifakın adı seçim ittifakıdır, seçim bittiği zaman ittifak da ortadan kalkar. 28 Mayıs itibarıyla seçim ittifakı bitmiştir" dedi.

02 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Seçim 2023: Dünya basını Erdoğan'ın zaferini nasıl yorumladı?

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanması, dünya basınında geniş yer buldu.

İlkim Emirler

·

30 May 2023

• T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre; Millet İttifakı'nın gelecek dönemde bir arada olup olmayacağı belirsiz. Habere göre, CHP’de kurultay iddiaları dillendirilirken, İYİ Parti'nin de 2024 yerel seçimlerinde Millet İttifakı çatısı altında hareket edip etmeyeceği belirsiz bir hâl aldı. Haberde İYİ Parti Divanı'nın bugün Akşener başkanlığında toplanarak süreci masaya yatıracağı, kararın gelişmelere göre şekilleneceği belirtildi.

30 May 2023