Millet İttifakı ile ilgili hikayeler

Yaklaşık bir aylık bir ayrılıktan sonra yeniden merhaba. 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin, ardından uzun Bayram tatilinin yarattığı özel şartlar nedeniyle, Özgürlük Gündemi ’ne uzunca bir süre ara vermek durumunda kaldık. Kampanyası aylardır süren 2024 yerel yönetimler seçimleri nihayet 31 Mart’ta yapıldı ve kısmen şaşırtıcı bir şekilde sonuçlandı. İlk olarak, belediye başkanlığı seçiminde aldıkları oylar bakımından muhalefetteki en büyük parti olan Cumhuriyet Halk Par...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

22 Nis 2024

• Eski İYİ Parti kurucu Genel Sekreteri Aytun Çıray , katıldığı televizyon programında "Altılı Masa" dönemine dair iddialarda bulundu. Çıray, 14 Mayıs 2023 seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meral Akşener üzerinden Millet İttifakı'na sızdığını öne sürdü. Dahası: Çıray, Akşener'in Erdoğan ile dirsek temasında olduğunu ve Altılı Masa'dan planlı olarak kalktığını belirterek "İçeride, doğrudan doğruya en üst düzeyde sızma olduğunu düşünüyorum" dedi.

11 Nis 2024

Yerel Seçimlere Doğru TRT

TRT’yi tarafsızlığa çağıran bu çabaların maalesef sonuçsuz kaldığını gözlemliyoruz. İktidar partisi ve tesiri altındaki kamu kurumları bu yaklaşımlarıyla seçim kampanya sürecinin adil bir süreç olmasını engellemektedirler.

Ömer Faruk Şen

·

25 Mar 2024

yerel-secimlere-dogru-trt
14-28 Mayıs seçimlerinde çekirdeğini AKP-MHP ittifakının oluşturduğu ‘’Cumhur İttifakı’’nın hem yasama hem de yürütmede üstünlüğü sağlaması iç siyasette iki önemli gelişmeye yol açtı. İlk olarak, yeniden Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Tayyip Erdoğan bir süredir kamuoyunda hâkim olan beklentiye uygun olarak, Mehmet Şimşek’i görünüşe göre yeniden ekonominin dümenine geçirdi. Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek her ne kadar izlemeyi düşündüğü ‘’program’’a ...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

19 Haz 2023

2023 Seçimleri Bize Neyi Gösterdi?

Aday belirleme sürecinin ve yönteminin şeffaf olmaması, öbür yandan adayların belirlenmesinin hem çok geciktirilmesi hem de bir oldu bittiye getirilmesi toplumun güvenini kırdı. Parlamento seçimlerinde iş birliği modellerinin iyi kurgulanmamış olması da sonuçları muhalefet aleyhine etkiledi.

Ali Rıza Çoban

·

05 Haz 2023

2023-secimleri-bize-neyi-gosterdi
Türkiye Ekonomisinde Şimşek Sesleri

Yeniden Ortodoks politikalara mı dönülecek yoksa Şimşek ile Erdoğan arasında bir orta yol mu bulunacak bilemiyoruz. Şimşek’in ekonomi anlayışıyla Erdoğan’ın faiz görüşü bir uyum içinde çalışabilecek mi, bunu ise zaman gösterecek.

Enes Özkan

·

05 Haz 2023

turkiye-ekonomisinde-simsek-sesleri
SpektrumSpektrum

HİKAYE

Dayattınız, dinlemediniz, yenildiniz. Şimdi size ne diyelim?

Kimi CHP’li yöneticilerin yenilgiyi “ucu ucuna kaybedilen ve o kadar da başarısız olunmayan” bir sonuç olarak göstermeye çalışması komik oluyor ve partinin inandırıcılığını zedeliyor.

Bartu Özden

·

05 Haz 2023

dayattiniz-dinlemediniz-yenildiniz-simdi-size-ne-diyelim
• 28 Mayıs'ta düzenlenen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin Resmî Gazete'de yayımlanan kesin sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan geçerli oyların %52,18'ini alırken, Kılıçdaroğlu ise %47,82 oy oranına ulaştı. • Seçimlerinin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından mal bildiriminde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın , kardeşi Mustafa Erdoğan'a 5 milyon 390 bin lira borcu olduğu görüldü. • CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin tamamı seçim sonrasında istifa...Devamını Oku

03 Haz 2023

• İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, ikinci tur seçimlerinin ardından Millet İttifakı'na ilişkin, "Bu ittifakın adı seçim ittifakıdır, seçim bittiği zaman ittifak da ortadan kalkar. 28 Mayıs itibarıyla seçim ittifakı bitmiştir" dedi.

02 Haz 2023