aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

seçim ile ilgili hikayeler

• YSK Başkanı Ahmet Yener , AK Parti'nin 2, CHP'nin 1, MHP'nin 1, DEM Parti'nin de 2 yerde itirazlarının kabul edildiğini açıkladı. Yener, yapılan itirazın kabul edilmesi nedeniyle Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi, Edirne'de bir belde ve Sivas'taki bir seçim bölgesinde seçimlerin 2 Haziran'da tekrarlanacağını ifade etti.

12 Nis 2024

Önümüzdeki 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere bir hafta kala siyasî partiler, daha doğrusu iktidar partileriyle ana muhalefet partisi arasındaki rekabet iyice kızışmış bulunuyor. Ama seçim ateşi en çok da İstanbul ve Ankara’da yükselmiş durumda. İstanbul’u yeniden kazanmayı kendisi için adeta bir hayat-memat meselesi olarak gördüğü anlaşılan AKP, halen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun karşısına pek de parlak bir aday olmayan Murat K...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

25 Mar 2024

• ORC Araştırma Şirketi'nin 2-4 Mart arası toplam 1120 seçmenle yapılan anket çalışmasının Uşak, Adana, Nevşehir ve Isparta için sonuçları açıklandı . Ayrıca ORC'nin Edirne sonuçları da buradan görülebilir.

14 Mar 2024

• Cumartesi günü Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) İstanbul Hadımköy'de bulunan seçim aracına saldırı düzenlendi. Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı için bekleyen araca silahla 3 el ateş edildi. Açıklamalar : YRP Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Abdurrezzak İlbeyi "Az ilerideki irtibat büromuzda arkadaşlarımız çalışıyorlardı. Açıkçası şudur budur, şu parti yaptı diyemiyoruz. Ancak bunu kabul etmediğimizi, adil bir seçim yarışı olması gerektiğini vurguluyoruz" dedi...Devamını Oku

14 Mar 2024

• ORC Araştırma'nın 10-12 Şubat tarihlerinde yaptığı seçim anketine göre Murat Kurum %40,6 oy alırken Ekrem İmamoğlu %39,3'le hemen arkadan takip ediyor. DEM Parti ORC anketinde %7’yi aşıyor.

07 Mar 2024

• CHP'nin İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 227 seçim bölgesindeki adayları netleşti . İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara adayı Mansur Yavaş, Balıkesir adayı Ahmet Akın, Bursa adayı Mustafa Bozbey, Bolu adayı Tanju Özcan oldu.

20 Ara 2023

• CHP'nin İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 227 seçim bölgesindeki adayları netleşti . İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara adayı Mansur Yavaş, Balıkesir adayı Ahmet Akın, Bursa adayı Mustafa Bozbey, Bolu adayı Tanju Özcan oldu.

15 Ara 2023

• Saadet Partisi ile Gelecek Partisi , TBMM'de grup kurma konusunda anlaştı. İki parti, iş birliklerinin sınırlarını belirleyen ortak açıklama paylaştı. Açıklamada “'Saadet-Gelecek İttifakı' adı altında bir ittifak kurmuşlardır. İttifak, Meclis çalışmalarının yanı sıra 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde de 'seçim ittifakı' dahil her türlü iş birliğini kapsamaktadır” ifadesi de yer aldı.

07 Tem 2023

• İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, ikinci tur seçimlerinin ardından Millet İttifakı'na ilişkin, "Bu ittifakın adı seçim ittifakıdır, seçim bittiği zaman ittifak da ortadan kalkar. 28 Mayıs itibarıyla seçim ittifakı bitmiştir" dedi.

02 Haz 2023

• Tanem Zaman, " Hangi ülkelerde seçim ikinci tura kalmıştı? Nasıl sonuçlandı? " başlıklı yazısında daha önce dünyanın farklı yerlerinde ikinci tura kalan seçimleri inceledi .

23 May 2023