aposto-logo
TR
TREN

Ülkü Ocakları ile ilgili hikayeler

• Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin soruşturmada Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mert Kerim Ejder ve kardeşi Servet Ejder tutuklandı. Ejder ve kardeşi, dosyanın savcısı ile Ankara Başsavcısı Ahmet Akça’yı doğrudan hedef alan “Orhun Haber” isimli sosyal medya hesabını yönettikleri iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

29 Kas 2023

• T24’ten Tolga Şardan'ın haberine göre ; eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in, Ankara’da sokak ortasında öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten polis ekibinin başındaki Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Arzum Nazman, bir üst rütbeye terfi ettirilerek görevden alındı. Nazman’ın yerine Ankara Emniyeti’nin tartışılan isimlerinden Alp Aslan getirildi.

09 Haz 2023

• Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, 14 Mayıs seçiminin galibinin Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kaybedeninin de Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyerek "Umut ettiğimi söylüyorum, değişim olacak. Ben oyumu değişimden yana oy kullanıyorum. Ülkenin değişime ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

23 May 2023

• Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından, "Ne Batı ne Doğu, bu Türk'ün Yolu" başlıklı bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, tarihi İpek Yolu'nun tekrar açılacağını vurgulayarak, 5 bin 500 kilometrelik demir yolu bağlantısı ile Asya ve Avrupa arasındaki en önemli ticaret güzergahlarından birine ev sahipliği yapılacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bu proje denizlere kıyısı bulunmayan Türkmenistan, Özbekistan ve Kazakistan'ı Türkiye li...Devamını Oku

12 May 2023

• Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan ile birlikte 30 Aralık 2022 günü, Ankara'da düzenlenen suikastta öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in mezarını ziyaret etti. Twitter Öte yandan: İstanbul Sancaktepe'de konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu 14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimlere ilişkin "Bunlar milletin cebindeki parayı pul etti. Bunları tez elden, bir gün...Devamını Oku

12 May 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Erzurum’daki saldırıyı kimler destekledi?

Erzurum mitinginde İmamoğlu ve vatandaşlara yapılan taşlı saldırıyı sosyal medya hesaplarından destekleyen kişilerin AK Parti’de görev aldıkları ve geçmişlerinde FETÖ bağlantısı ve yolsuzluklar olduğu ortaya çıktı.

Abdullah Esin

·

10 May 2023

• İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş , uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Bursa’daki ailesini ziyaret etti. Bursa'daki konuşmasında Akşener, “Söz veriyorum; Sinan Ateş’in katilleri, azmettiricileri elbette hesap verecekler, gerçekten hesap verecekler. Eğer o hesabı sormazsam namerdim, şerefsizim!” dedi.

04 May 2023

• MHP Ankara eski il yöneticisi Ferhat Özcan, Pursaklar'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cinayete ilişkin soruşturma kapsamında MHP Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Ersin Ekinci gözaltına alındı. Cinayete ikili arasındaki husumetin ve Özcan’ın iş yerine astığı İYİ Parti afişlerinin neden olduğu öne sürüldü. İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı ise bu iddiayı reddetti. Geniş açı: Ankara'da 30 Aralık 2022 tarihinde eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ...Devamını Oku

01 May 2023

Media and Press Freedom Violations Monitoring Report 2022

In a report published by the International Press Institute (IPI), the European Federation of Journalists (EFJ), and the European Center for Press and Media Freedom (ECPMF) as part of a joint Media Freedom Emergency Response (MFRR) project that monitors and supports threatened journalists, media workers, and platforms, it seems that there are data on press and media freedom in Turkey that are not at all optimistic.

05 Nis 2023

2022 MFRR Medya ve Basın Özgürlüğü İhlalleri İzleme Raporu

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) ve Avrupa Basın ve Medya Özgürlüğü Merkezi (ECPMF) tarafından, tehdit altındaki gazetecileri, medya çalışanlarını ve platformları izleyen ve destekleyen ortak Medya Özgürlüğü Acil Müdahale (MFRR) projesinin bir parçası olarak yayımlanan Raporda Türkiye’de basın ve medya özgürlüğüne ilişkin hiç de iyimser olmayan veriler yer almaktadır.[4]

03 Nis 2023