İbrahim Çolak ile ilgili hikayeler

🥋 Akdeniz Oyunları notları Adem Asil, Ahmet Önder, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak ve Sercan Demir'den oluşan Artistik Cimnastik Erkek Millî Takımı, altın madalya kazanarak Türkiye tarihinde bir ilke imza attı. Badminton çift kadınlarda Bengisu Erçetin - Nazlıcan İnci ikilisi, İtalyan rakiplerini 2-0 mağlup ederek altın madalya kazandı. Güreşte erkekler grekoromen stil 60 kiloda Kerem Kamal , 67 kiloda, Murat Fırat ve 130 kiloda Osman Yıldırım altın madalya kaza...Devamını Oku

28 Haz 2022

• Azerbaycan'daki Artistik Jimnastik Dünya Kupası'nda İbrahim Çolak, Adem Asil ve Ferhat Arıcan finale çıktı. Çolak, halka aletinde 14.666 puanla ikinci; Asil 14.633 puanla üçüncü oldu. Arıcan paralel barda 15.100 puanla birinciliği aldı.

01 Nis 2022

• Millî jimnastikçi İbrahim Çolak, Mısır'da düzenlenen Artistik Jimnastik Dünya Kupası'nda halka aleti finalinde topladığı 14 bin 700 puanla gümüş madalya kazandı.

21 Mar 2022

• Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda 24 sporcunun yarıştığı genel tasnif finalinde Ahmet Önder dünya beşincisi, Adem Asil ise dünya on birincisi oldu. Millî sporcu İbrahim Çolak ise halka aleti finalinde altıncı sırada yer aldı.

25 Eki 2021

Türkiye Voleybol Federasyonu • 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın onuncu gününde Türkiye'den sporcuların karşılaşmaları tamamlandı. Güreş: Millî sporcu Yasemin Adar, 76 kilo bronz madalya mücadelesinde rakibi Aiperi Medet Kyzy'i 1 dakika 24 saniyede tuşla yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Adar, kadınlarda Türkiye'ye güreşte ilk madalyayı getiren sporcu olarak tarihe geçti. Grekoromen stil 130 kiloda Rıza Kayaalp, Amin Mirzazadeh'i 7-2 mağlup ederek bronz madalya...Devamını Oku

03 Ağu 2021

• Punto ekibi olarak yıl boyunca olimpik sporcularımızın yanında olduk. Her birinin özel hikâyesini sizlere aktarmaya çalıştık. Bu pano kanalımızda kendi dallarında fark yaratan sporcularımız için tüm sene ele aldığımız içerikleri bulabilirsiniz. "Tokyo Yaz Olimpiyatları’na katılacak Yasemin Adar’ın en büyük hedefi organizasyonda altın madalya kazanmak. 2018 yılında Mustafa V. Koç Spor Ödülü’ne layık görülen Adar'ın bir dünya şampiyonluğu, bir dünya ikinciliği, d...Devamını Oku

21 Tem 2021

Punto Punto

HİKAYE

Türkiye’de cimnastiğin gelişimi

2021 Avrupa Şampiyonası ile Artistik Cimnastik branşındaki başarısını sürdüren Türkiye, tarihinde ilk defa Tokyo Olimpiyatları’na 5 cimnastikçiyle katılıyor.

Elif Alper

·

26 Nis 2021

turkiyede-cimnastigin-gelisimi
Punto Punto

HİKAYE

19 yıl artı 50 saniye

Stuttgart’ta kazandığı Dünya Şampiyonluğu'ndan sonra Mersin'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndan da altın madalya ile dönen İbrahim Çolak'ın Tokyo Olimpiyatları öncesi kendine güveni tam.

Elif Alper

·

10 Mar 2021

19-yil-arti-50-saniye
• Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından "İyiye, doğruya, güzele" sloganıyla bu yıl 38’incisi verilen Türkiye Fair Play Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Büyük Ödüller Kariyer dalında millî cimnastikçi İbrahim Çolak ödül kazandı.

10 Mar 2021