Activision Blizzard ile ilgili hikayeler

• Microsoft, yaklaşık 1500 çalışanını işten çıkarma kararı aldı. Toplu işten çıkarma; bulut bilişim birimi Azure bünyesinde çalışan yüzlerce personeli, "HoloLens 2" üzerinde çalışan karma gerçeklik ekibini ve “Mission Egineering” birimindeki bazı çalışanları kapsıyor. Bir adım geriden: Şirket, bu yılın Ocak ayında da Activision Blizzard ve Xbox’ta görev alan 1900 kişiyi işten çıkarmıştı.

07 Haz 2024

• ABD'nin eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin, TikTok'u satın almak üzere yatırımcılarla görüştüğünü bildirdi. TikTok'un satışını ya da yasaklanmasını öngören ve ABD Başkanı Biden'ın da desteklediği teklif, önceki gün Temsilciler Meclisi'nde onaylanmıştı. Teklifin yasalaşması için Senato'nun onayı gerekiyor. Bir adım geriden: Activision Blizzard'ın eski CEO'su Bobby Kotick'in de TikTok'u satın almak istediğini hem ana şirket ByteDance'in kurucu ortağı Zhang Yiming'e ...Devamını Oku

15 Mar 2024

• Activision Blizzard'ın eski CEO'su Bobby Kotick'in, ABD'de TikTok'un satışını ya da engellenmesini öngören yasanın Kongre'den geçmesi hâlinde şirketi satın almak için aralarında OpenAI CEO'su Sam Altman'ın da bulunduğu potansiyel alıcılarla ortaklık kurmak üzere harekete geçtiği bildirildi .

12 Mar 2024

• Sony , video oyunları ve dijital eğlence birimi olan Sony Interactive Entertainment'ta küresel işgücünün yaklaşık %8'ine karşılık gelen 900 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu . Bir adım geriden: Microsoft da Activision Blizzard'ı satın almasının ardından geçen ay yaklaşık 2 bin çalışanı işten çıkaracağını duyurmuştu.

29 Şub 2024

• OpTic Gaming e-spor takımının CEO’su Hector Rodriguez, 680 milyon dolar tazminat talebiyle Activision Blizzard’a dava açtı . Rodriguez, Activision'ın geliştirdiği Call of Duty League'in üçüncü parti turnuvaların önünü keserek tekel oluşturduğunu ve takımı için mali açıdan yıkıcı sonuçlar doğurduğunu savundu. Perde arkası: Sadece 12 takımlık kontenjanı bulunan Call of Duty League'in katılım ücretleri yıllık 25 milyon dolara ulaşabiliyor ve takımların sponso...Devamını Oku

23 Şub 2024

• ABD Federal Ticaret Komisyonu ( FTC ); Microsoft’un Activision Blizzard ve Xbox ekiplerinde yaptığı 1.900 kişilik işten çıkarmaya, 69 milyar dolarlık satın alma anlaşması ardından açılan antitröst davasındaki beyanlarına uymadığı gerekçesiyle itiraz etti. Bir adım geriden: Kurum, satın alma anlaşmasının onaylanmaması için mahkemenin birleşmeyi duraklatmasını talep etmişti.

12 Şub 2024

9. Birleşmeler ve satın almalar Microsoft'un oyun şirketi Activision Blizzard'ı 69 milyar dolar karşılığında satın alma işlemi, 21 ay süren hukuki sürecin sonunda Birleşik Krallık'ın Rekabet ve Piyasalar Kurumu'nun (CMA) onayının ardından Ekim ayında tamamlandı. Öte yandan: ABD'de Federal Ticaret Komisyonu (FTC) anlaşmayı engellenmek için dava açmış ancak kurumun satın almayı geçici olarak engelleme talebi reddedilmişti. Aralık'ta bu karara da itiraz eden FTC, baş...Devamını Oku

29 Ara 2023

• Activision Blizzard , kadın çalışanlarına erkeklere kıyasla daha az maaş ödediği, terfi etmelerini engellediği ve şirket içi cinsel tacize karşı sessiz kaldığı gerekçesiyle iki yıl önce Sivil Haklar Departmanı (CRD) tarafından açılan dava kapsamında uzlaşmaya gitti. Ayrımcılık yaptığını kabul eden ancak cinsel taciz karşısında sessiz kaldığı iddialarını reddeden şirket, 50 milyon dolar tazminat ödeyecek.

22 Ara 2023

• Xbox Başkanı Phil Spencer , Microsoft'un geçtiğimiz hafta 68,7 milyar dolara satın aldığı Activision Blizzard'a ait oyunların 2024 yılından önce Xbox Game Pass'e gelmeyeceğini duyurdu. Activision; Call of Duty, Overwatch ve World of Warcraft gibi oyunları bünyesinde bulunduruyor.

19 Eki 2023

• Xbox Başkanı Phil Spencer , Microsoft'un geçtiğimiz hafta 68,7 milyar dolara satın aldığı Activision Blizzard'a ait oyunların 2024 yılından önce Xbox Game Pass'e gelmeyeceğini duyurdu. Activision; Call of Duty, Overwatch ve World of Warcraft gibi oyunları bünyesinde bulunduruyor.

19 Eki 2023