aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Xbox ile ilgili hikayeler

• Xbox Game Studios Başkanı Matt Booty, şirket içerisinde paylaşılan bir e-mail aracılığıyla ZeniMax çatısı altında bulunan üç stüdyoyu kapattıklarını ve bir stüdyoyu ZeniMax Online Studios bünyesine kattıklarını duyurdu. Kapatılan stüdyolar arasında Prey ve Redfall ile tanınan Arkane Austin, Hi-Fi Rush ve The Evil Within ile bilinen Tango Gameworks ve Mighty Doom ’un geliştiricisi Alpha Dog Studios yer alıyor. Ayrıntılar: Bethesda destek stüdyosu olara...Devamını Oku

14 May 2024

• Meta, Microsoft ile biraraya gelerek "Xbox'tan esinlenen" sınırlı sayıda Meta Quest Sanal Gerçeklik (VR) gözlüğü üreteceğini açıkladı. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Microsoft ile üretilecek olan yeni VR gözlüğünün Xbox oyun kumadası ve Game Pass ile geleceğini belirtti.

23 Nis 2024

• Çin merkezli oyun markası NetEase, oyunlarının Xbox ve diğer platformlarda yayınlanması şartıyla Microsoft ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı . Yeni iş birliği ile NetEase ile anlaşması bittiği için Çin pazarından çekilen Microsoft'a ait Activision Blizzard oyunlarının geri dönmesi bekleniyor.

16 Nis 2024

• Xbox, geçen hafta dört yeni oyununun tanıtımını yaptığı, toplam 14 oyunun yer aldığı Partner Preview etkinliğini düzenledi. EA, Sega, Square Enix gibi şirketlerin konuk olduğu etkinlikte gösterilen beş oyun, çıkış gününde Xbox Game Pass’de de oynanabilecek . Öne çıkanlar: Square Enix’in efsanevi serisinin MMORPG türündeki oyunu Final Fantasy XIV Online , 21 Mart’ta Xbox Series X|S konsollarına geliyor. İlhamını Lovecraft ve yarattığı Arkham şehrinden alan dedek...Devamını Oku

15 Mar 2024

• GTA VI'nın ilk resmî tanıtım videosu yayınlandı. Geliştirici Rockstar, oyunun PlayStation 5 ile Xbox Series X ve S konsollarında çalışacağını belirtirken, bilgisayar (PC) sürümünün çıkıp çıkmayacağına dair bilgi verilmedi. Bir adım geriden: Oyunun önceki sürümünün (GTA V) PC versiyonu, PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonlarından yaklaşık 1,5 yıl sonra çıkmıştı.

12 Ara 2023

• GTA VI'ya ait ilk resmî tanıtım videosu yayınlandı. Oyunun PlayStation 5 ile Xbox Series X ve S konsollarında çalışacağı belirtilirken, PC sürümünün çıkıp çıkmayacağına dair bilgi verilmedi. Bir adım geriden: Oyunun önceki sürümünün PC versiyonu, PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonlarından yaklaşık 1,5 yıl sonra çıkmıştı.

07 Ara 2023

• Rockstar stüdyolarının merakla beklenen yeni oyunu GTA VI'ya ait ilk resmî tanıtım videosu yayınlandı. Oyunun PlayStation 5 ile Xbox Series X ve S konsollarında çalışacağı belirtilirken, bilgisayar (PC) sürümünün çıkıp çıkmayacağına dair bilgi verilmedi. Bir adım geriden: Oyunun önceki sürümünün (GTA V) PC versiyonu, PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonlarından yaklaşık 1,5 yıl sonra çıkmıştı.

06 Ara 2023

• Xbox , yapay zeka destekli oynanamayan karakterler (NPC) üzerinde çalışan Inworld AI ile çok yıllı ortaklık kurdu. Gaming AI Xbox Genel Müdürü Haiyan Zhang, konuya ilişkin "Birlikte, içerik oluşturuculara diyalog, hikaye ve görev tasarımında yardımcı olmak ve onları güçlendirmek için erişilebilir, sorumlu bir şekilde tasarlanmış çok platformlu bir yapay zeka araç seti sunmayı hedefliyoruz" dedi.

14 Kas 2023

• Microsoft , "Xbox için tasarlanmış" donanım ortağı programının bir parçası olmayan tüm üçüncü taraf Xbox kumanda ve aksesuarlarının konsollarında kullanılmasını engellemeye başladı. Neden? Şirketin bu hamlesinin arkasında kendi kontrol cihazlarının ve aksesuarlarının satışlarındaki olası artışa ek olarak hile cihazlarını engelleme motivasyonu olabileceği değerlendiriliyor.

31 Eki 2023

• Microsoft , "Xbox için tasarlanmış" donanım ortağı programının bir parçası olmayan tüm üçüncü taraf Xbox kumandalarını ve aksesuarlarını yasaklamaya başladı. Şirketin bu hamlesinin arkasında, kendi kontrol cihazlarının ve aksesuarlarının satışlarındaki olası artışa ek olarak hile cihazlarını engelleme motivasyonu olabileceği değerlendiriliyor.

31 Eki 2023