aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

PlayStation ile ilgili hikayeler

• Fallout 4 yapımcısı Bethesda, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsollarına 25 Nisan’da yeni nesil güncelleme geleceğini duyurdu . Böylelikle yüksek kare hızı sunan performans ve yüksek çözünürlük sunan kalite modlarının yanı sıra iyileştirmeler ve 60 kare hızı desteği gelecek.

16 Nis 2024

• Sony , yeni nesil VR cihazı PSVR 2’yi bu yıl bitmeden bilgisayarlarda kullanılabilir hâle getirmeyi planladığını ve sürecin test aşamasında olduğunu duyurdu. Şu anda sadece PlayStation 5 tarafından desteklenen cihaz ile uyumlu 69 oyun bulunuyor. Geniş açı: Sony, satışa sunulduğu ilk 6 haftada 600 bin adet satıldığı bildirilen cihazın piyasaya sürüldüğü gün yayınlanan Horizon serisine ait Call of the Mountain isimli oyun haricinde yeni bir VR oyunu duyurmadı...Devamını Oku

05 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Oyun sektöründe işten çıkarmalar devam ediyor

Geçen hafta başında PlayStation'un 900 kişiyi işten çıkaracağını duyurmasının ardından şimdi de ABD'li oyun firması EA, 670 çalışanı ile yollarını ayıracağını açıkladı.

05 Mar 2024

• GTA VI'nın ilk resmî tanıtım videosu yayınlandı. Geliştirici Rockstar, oyunun PlayStation 5 ile Xbox Series X ve S konsollarında çalışacağını belirtirken, bilgisayar (PC) sürümünün çıkıp çıkmayacağına dair bilgi verilmedi. Bir adım geriden: Oyunun önceki sürümünün (GTA V) PC versiyonu, PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonlarından yaklaşık 1,5 yıl sonra çıkmıştı.

12 Ara 2023

• GTA VI'ya ait ilk resmî tanıtım videosu yayınlandı. Oyunun PlayStation 5 ile Xbox Series X ve S konsollarında çalışacağı belirtilirken, PC sürümünün çıkıp çıkmayacağına dair bilgi verilmedi. Bir adım geriden: Oyunun önceki sürümünün PC versiyonu, PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonlarından yaklaşık 1,5 yıl sonra çıkmıştı.

07 Ara 2023

• Rockstar stüdyolarının merakla beklenen yeni oyunu GTA VI'ya ait ilk resmî tanıtım videosu yayınlandı. Oyunun PlayStation 5 ile Xbox Series X ve S konsollarında çalışacağı belirtilirken, bilgisayar (PC) sürümünün çıkıp çıkmayacağına dair bilgi verilmedi. Bir adım geriden: Oyunun önceki sürümünün (GTA V) PC versiyonu, PlayStation 3 ve Xbox 360 versiyonlarından yaklaşık 1,5 yıl sonra çıkmıştı.

06 Ara 2023

• Sony Group, Nisan 2023-Eylül 2023 dönemi net kârının yıllık bazda %23,1 düşüşle 2,76 milyar dolara gerilediğini bildirdi. Satış gelirlerinin %19,3 artışla 38,3 milyar dolarlık yükseldiği dönemde işletme karı %29,7 düşüşle 3,4 milyar dolara geriledi.

17 Kas 2023

HİKAYE

Sony, bulut oyun zorluklarının üstesinden gelmeye "hazır"

Şirket, bulut oyunların teknik zorluklarını üstesinden "yapay zekâ" ile gelmeyi planlıyor

İrem Denli

·

06 Haz 2023

🔸 Birleşik Krallık rekabet kurumu Microsoft'tan yana tavır aldı Elbette Xbox, PlayStation ve Call of Duty cephelerinde de gelişmeler devam ediyor. Son olarak Birleşik Krallık'ın rekabet kurumu CMA , Call of Duty'nin PlayStation'dan kaldırılabileceğine yönelik endişelerde Microsoft'tan yana tavır sergiledi. CMA yaptığı açıklamada: " Microsoft'un Call of Duty'yi PlayStation'dan alıkoymasının maliyeti, bu tür bir eylemde bulunmanın sağlayacağı kazançtan daha ağır basacağı...Devamını Oku

04 Nis 2023

PlayStation , yeni bir NFT platformu için patent başvurusunda bulundu . Euler Finance'ten 197 milyon dolar çalan hacker, 3 bin Ethereum'u DeFi projesine iade etti . Conor Grogan , Ethereum ağında 1,15 milyar doların sonsuza dek kaybolduğunu tespit etti . Sushi DAO , yaptığı bir açıklamada ekipten bazı kişilere SEC ile ilişkili bir dava celbi geldiğini aktardı . USDT , Telegram'ın Wallet kısmına eklendi ve kullanıcılara sohbet ile USDT gönderimi yapma olanağı t...Devamını Oku

24 Mar 2023