Meta ile ilgili hikayeler

• Meta, bölgedeki düzenleyici kurumların uyarıları nedeniyle Avrupa’da sosyal medya paylaşımlarını üretken yapay zeka araçlarını eğitmek için kullanmayacağını açıkladı. Karar, 11 Avrupa ülkesinin veri güvenliği otoritesinin kendilerine iletilen şikayetleri Meta’ya bildirmesinin ardından geldi. Bir adım geriden: Meta, Haziran ayı başında kullanıcılarına gönderdiği bir bilgilendirme metninde yapay zeka modellerini eğitmek için Meta hizmetlerinde paylaşılan gönder...Devamını Oku

22 Haz 2024

• Meta, bölgedeki düzenleyici kurumların uyarıları nedeniyle Avrupa’da kullanıcıların sosyal medya paylaşımlarını üretken yapay zeka araçlarını eğitmek için kullanma kararından vazgeçtiğini açıkladı. Karar, 11 Avrupa ülkesinin veri güvenliği otoritesinin kendilerine iletilen şikayetleri Meta’ya bildirmesinin ardından geldi. Bir adım geriden: Meta, Haziran ayı başında kullanıcılarına gönderdiği bir bilgilendirme metninde yapay zeka modellerini eğitmek için Meta ...Devamını Oku

21 Haz 2024

Link Vergileri Gazetecilere Zarar Veriyor Son birkaç yıldır gazeteciliğin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları çözmek için birden çok ülkede denenen yollardan birisi Google ve Meta gibi platformlara link vergisi diyebileceğimiz bir zorunlu ödeme getirmek. Bunun neden sıkıntılı bir yol ve etkili bir çözüm olmadığından daha önce bahsetmiştim . Kanada’da çıkarılan benzer bir yasa sonrası Meta’nın platformlarında Kanada merkezli haber sitelerine linkleri engelleme kara...Devamını Oku

19 May 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Son 20 yılın en önemli antitröst davası: Google'ı ne bekliyor?

Google'a açılan antitröst davasının kapanış konuşmaları Perşembe ve Cuma günü dinlendi. Hakim Mehta'nın önümüzdeki haftalarda ya da aylarda vereceği karar; Apple'a, Amazon'a ve Meta'ya açılan diğer antitröst davalarının sonuçlarını etkileyecek.

07 May 2024

son-20-yilin-en-onemli-antitrost-davasi-googlei-ne-bekliyor
• Meta CEO'su Mark Zuckerberg , şirketin ilk çeyrek kazançlarını açıklarken üretimsel yapay zeka ile iş kurmanın birkaç yolunun olduğunu; ancak Meta'nın bundan para kazanmak için uzun yıllar geçmesi gerektiğini söyledi. Hatırlatma: Meta, 2024'ün ilk çeyreğinde 36,5 milyar dolar gelir elde ederek net gelirini 12 milyar doların üzerine çıkardı.

01 May 2024

• Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu seçimlerine yaklaşırken Meta'nın Facebook ve Instagram platformlarında dezenformasyon ve yanıltıcı reklamlara engel olamadığını gerekçe göstererek şirkete soruşturma başlattı .

01 May 2024

• Meta ve Ray-Ban , akıllı gözlüklere çok modlu yapay zeka modeli ekleneceğini duyurdu. Bu modelle gözlük, sesli komutla fotoğraf çekebilecek, yapay zeka bulutla iletişime geçecek ve cevap kulağınıza gelecek. Bir adım geriden: Meta ve Ray-Ban, Smart Glasses'ı Eylül 2023'te tanıtmıştı.

27 Nis 2024

Meta AI'ın Facebook'taki bir kullanıcıya verdiği cevap (Kaynak: 404 Media) • 404 Media'nın haberine göre Meta AI , çocuğu olduğunu düşünüyor . Facebook'ta bir ebeveynin çocuğuyla ilgili bir soru sorması üzerine Meta AI, kendisinin de New York'ta okuyan engelli bir çocuğu olduğundan bahsederek "tecrübelerini" aktardı.

20 Nis 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Meta AI'ın sosyal medyaya girişi endişe yaratıyor

Meta, Perşembe günü yapay zeka robotu Meta AI'ın sosyal medya platformlarına geleceğini duyurdu. Fakat sohbet robotunun verdiği yanlış bilgilere dair örnekler endişelere neden oluyor.

20 Nis 2024

meta-aiin-sosyal-medyaya-girisi-endise-yaratiyor
• Meta; Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger aramalarına Meta AI sonuçları eklediğini ve özelliğin tüm kullanıcılara aşamalı olarak sunulacağını açıkladı. Şirket ayrıca ABD'deki kullanıcılar için WhatsApp'ta metinden anlık görsel üreten Llama 3 modelini de tanıttı. Yeni modelin çeşitli testlerde Google Gemini, Anthropic Claude 3 ile Mistral 7B'den daha iyi performans gösterdiği belirtiliyor .

19 Nis 2024