aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ile ilgili hikayeler

• Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Şubat ayında küresel gıda fiyatlarının aylık bazda %0,7; yıllık bazda %10,5 gerilediğini açıkladı.

11 Mar 2024

• Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) , Şubat ayında küresel gıda fiyatlarının aylık bazda %0,7, yıllık bazda %10,5 gerilediğini açıkladı.

11 Mar 2024

• Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının iki yılın en düşük seviyesine gerilemesinin ardından Eylül'de değişiklik göstermediğini açıkladı. Gıda Fiyat Endeksi Eylül'de bir önceki aya kıyasla 0,1 puan düşüşle 121,5 seviyesinde kaydedildi.

09 Eki 2023

• Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Küresel Gıda Fiyatları Endeksi Ağustos'ta bir önceki aya göre %2,1 düşüşle 121,4'e geriledi. Bu verilere göre, dünyada gıda fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre ise %11,8 düştü. Türkiye’de ise gıda fiyatları Ağustos'ta yıllık %73,6 artış göstermişti. Dahası: Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Küresel Gıda Fiyat Endeksi’nin geçen ay zayıf talep ve verimli bitkisel yağ ve süt üretimi nedeniyle %2,1 düşer...Devamını Oku

11 Eyl 2023

• Küresel gıda fiyatları , Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) verilerine göre Ağustos'ta bir önceki aya göre %2,1, bir önceki yılın aynı dönemine göreyse %11,8 düştü. Türkiye’de gıda fiyatları ise Ağustos'ta yıllık %73,6 artış göstermişti.

11 Eyl 2023

• Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yayımlanan Gıda Fiyat Endeksi , Temmuz'da bir önceki aya göre %1,3 artarken geçtiğimiz yıla göre ise %11,8 düşüş kaydetti. TÜİK'in açıkladığı verilere göre ise Türkiye'de gıda fiyatları aynı dönemde aylık %7,71, yıllık %60,72 oranında yükseldi.

07 Ağu 2023

apéroapéro

HİKAYE

Dr. Ayşegül Selışık’la: Sürdürülebilir balıkçılığın üç hâli

Üretici, tüketici ve balık ekseninde Türkiye balıkçılığının sürdürülebilirlik değerlendirmesi ve potansiyeli.

26 Tem 2023

• Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Mayıs’ta çoğu tahıl, bitkisel yağ ve süt ürünlerindeki düşüşlerin etkisiyle küresel gıda fiyatlarının gerilediğini açıkladı. FAO Gıda Fiyat Endeksi, Mayıs'ta aylık %2,6 düşüşle yıllık bazda %22,1 geriledi. Böylece küresel gıda fiyatları son iki yılın en düşük seviyesine çekildi.

05 Haz 2023

• Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Mayıs’ta çoğu tahıl, bitkisel yağ ve süt ürünlerindeki düşüşlerin etkisiyle küresel gıda fiyatlarının gerilediğini açıkladı. FAO Gıda Fiyat Endeksi, Mayıs'ta aylık %2,6 düşüşle yıllık bazda %22,1 geriledi. Böylece küresel gıda fiyatları son iki yılın en düşük seviyesine çekildi. Öte yandan: Türkiye, Nisan ayında gıda enflasyonunda dünya sekizincisi oldu. Dünya Bankası tarafından derlenen ve aylık olarak güncellenen veri...Devamını Oku

05 Haz 2023