Karabük ile ilgili hikayeler

• YRP lideri Fatih Erbakan , yerel seçimler kapsamında Karabük'te düzenlediği miting konuşmasında, Gazze konusunda iktidarı eleştirdi: “Bırakın Filistin’e gıda yardımı, insani yardımı ulaştırmayı, biz harıl harıl İsrail ile ticarete devam edip İsrail’in Müslümanlar giremesin diye Mescid-i Aksa’nın etrafını çevirdiği dikenli telleri Türkiye’den biz gönderiyoruz. 7 Ekim'den bu yana Türkiye'den İsrail'le 8 milyon lira değerinde dikenli tel ihracatı yapıldı."

19 Mar 2024

• Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) , üretim süreçleri sonucu oluşan çelikhane cürufunun atık yönetimi yönetmeliği hükümleri doğrultusunda bir endüstriyel atık düzenli depolama tesisi kurmayı planlandığını belirtti. Açıklamalar: Yatırıma, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'ne göre 2 Haziran'da olumlu kararı verildiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi: "KARDEMİR'in yapmayı planladığı Karabük böl...Devamını Oku

11 Haz 2023

• Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilerin intibak, asgari ücretin altında emekli maaşı ve KDV iade oranlarının yükseltilmesi gibi sorunları ile ilgili dernek olarak kitapçık bastırdıklarını ve ülke genelinde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

07 Kas 2022

Anadolu Ajansı/BirGün • Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kırmızı kodlu uyarı verdiği Kastamonu, Sinop, Bartın, Karabük, Zonguldak ve Düzce kentlerinde dün geceye kadar devam eden sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Kastamonu'da çok sayıda ilçede su taşkınları meydana geldi, 2 köprü yıkıldı ve bir yol çöktü. Bozkurt ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen sel nedeniyle evlerde mahsur kalan vatandaşlar ekiplerin çabasıyla kurtarıldı. Diğer illerde de taşkınlar meydana...Devamını Oku

28 Haz 2022

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Günün gelişmesi: Kastamonu'da su baskınları, 6 kentte kırmızı kod

Batı Karadeniz'de 6 kent için kırmızı kod verildi. Kentlerde sağanağın etkisiyle su baskınları meydana geldi, yetkililer olası bir sel felaketine karşı vatandaşları uyardı.

27 Haz 2022

gunun-gelismesi-kastamonuda-su-baskinlari-6-kentte-kirmizi-kod