Oyuncu ile ilgili hikayeler

• Piyanist filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazanan Adrien Brody yeni filmi için Türkiye'ye gelecek. Aktör, ABD-Türk ortak yapımı My Daughter's Friend filminde rol alacak. Bir adım sonrası: Filmin seti Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı ve Kapalıçarşı gibi tarihî mekanlarda kurulacak. Çekimleri Ekim ayında başlayacak psikolojik gerilim türündeki filmin, 2025 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

28 Haz 2024

• Yönetmenliğini ve senaristliğini Can Evrenol'un yaptığı Saýara , galasını Cannes Film Festivali'nde yaptı. Oyuncu kadrosunda Duygu Kocabıyık, Emre Kızılırmak, Özgül Koşar'ın yer aldığı film, Türkiye’de 21 Haziran'da vizyona girecek.

21 May 2024

🎬 25. Sadri Alışık Tiyatro & Sinema Oyuncu Ödülleri ’nin adayları açıklandı. Öne çıkanlar: Hayat 3, Cem Karaca’nın Gözyaşları , Cici ve Kuru Otlar Üstüne 2’şer adaylık elde ederken, Komedi/Kara Komedi kategorilerinde 3’er adaylıkla Do Not Disturb, Gönül, Lohusa ve Oregon filmleri öne çıktı. Sinema Özel Ödülleri: Sinema Onur Ödülü Şener Şen’e, Vefa Ödülü İhsan Gedik ve Mehmet Uğur’a takdim edilecek. Genç oyuncular Burak Dakak ( Hayat ) ile Ece Bağcı’...Devamını Oku

12 May 2024

Nehir Tuna imzalı Yurt 🎬 43. İstanbul Film Festivali sona erdi; ödüller, sahiplerini buldu. Altın Lale: Festivalin En İyi Film ödülü Altın Lale, Ulusal Yarışma’da Nehir Tuna imzalı Yurt , Uluslararası Yarışma’da Anna Buryachkova imzalı Forever-Forever filmlerine layık görüldü. Ulusal Yarışma’da öne çıkanlar: Ulusal Yarışma’da Selman Nacar imzalı Tereddüt Çizgisi En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Tülin Özen) ve FIPRESCI Ödülü’nün, Vuslat Saraçoğ...Devamını Oku

05 May 2024

👀 Ne okuyoruz? 30 yıldan fazla süredir devam eden İsrail-Filistin müzakerelerinin tarihini . Toplumsal Tarih arşivinden çıkardığımız yazıyı Özüm Sezin Uzun kaleme aldı. 📺 Ne izliyoruz? Viet Thanh Nguyen’in Pulitzer ödüllü aynı adlı romanından uyarlanan Park Chan-Wook imzalı The Sympathizer'ı. Bugün BluTV'de gösterime girecek filmin iki oyuncusu Fred Nguyen Khan ve Duy Nguyen ile Duende editörü Emre Eminoğlu'nun yaptığı söyleşiyi de önden okuyabilirsiniz .

15 Nis 2024

🎬 56. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri sahiplerini buldu. Kuru Otlar Ü stüne: Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Kuru Otlar Üstüne En İyi Film dahil 9 ödül kazandı. En İyi Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, En İyi Kadın Oyuncu Merve Dizdar, En İyi Erkek Oyuncu Deniz Celiloğlu seçildi. Ve diğerleri: Ayna Ayna, Çilingir Sofrası, Hayat, Karanlık Gece ve Kavur ’un aralarında olduğu filmler de gecede ödüllendirildi.

10 Mar 2024

✳️ Bir sergi: Selçuk Demirel’in iklim değişikliği ve çevresel zorluklara mizahla harmanlanarak dikkat çeken yeni sergisi Yerle Gök Arasında , 16 Şubat-9 Nisan tarihleri arasında Institut français İstanbul Sergi Salonu’nda. ✳️ Bir konser: Shoegaze ve post-rock tınılarının Türkiye’deki öncülerinden The Flabbies, yeni albümleri ALIVE ile 20 Şubat Salı günü BLIND İstanbul’da. ✳️ Bir röportaj: Mark Beaumont’nun NME için Warpaint grubuyla yaptığı röpor...Devamını Oku

18 Şub 2024

✳️ Bir sergi: Ümmühan Yörük ve Can Akgümüş’ün eserleri Zamanın Silüetleri: Kaybolan Yadigârların Geçici Zarafeti sergisinde Barın Han'da görülebilir. 17 Mart’a kadar ziyarete açık olacak sergi; kadim zaman anlayışını, insanın varoluşunu, bedenin kırılganlığını ve tarihin izlerini işliyor. ✳️ Bir inceleme: Tilly Foulkes, NME ’de The Vaccines’in 6. albümü Pick-Up Full Of Pink Carnations ’ı ele alıyor. Albüm, Freddie Cowan’ın gruptan ayrılmasının ardından gelen...Devamını Oku

11 Şub 2024

✳️ Bir makale: Jessica Grose’un The New York Times ’ta yayımlanan makalesi, influencer ekonomisinde dış görünüşün ne kadar etkili olduğunu TikTok içerikleri üzerinden inceliyor . ✳️ Bir inceleme: Bülent Özgün, Kayıp Rıhtım ’da Stephen King’in Peri Masalı kitabını ele alıyor . ✳️ Bir röportaj: NME ’de yayımlanan röportajda Rishi Shah, You Me At Six’le ayrılma hikayeleri üzerine konuşuyor .

04 Şub 2024

✳️ Bir makale: Ross Douthat’ın The New York Times ’ta yayımlanan Yes, Take Me Back to 2001 başlıklı köşe yazısı , nostaljiye sığınıp zamanın akışını tersine çevirerek günümüzün sorunlarını çözüp çözemeyeceğimiz sorusuna odaklanıyor. Douthat, ABD siyasetinin söylemleri üzerinden hem geçmişe hem de geçmişte vadedilen parlak gelecek ümidine ihtiyacımızı sorguluyor.

28 Oca 2024