aposto-logo
TR
TREN

Yoon Suk Yeol ile ilgili hikayeler

QuandoQuando

HİKAYE

Mark Zuckerberg’ün Asya turu

Meta'nın patronu, hem ziyaret hem de ticaret maksatlı seyahatinde Japonya, Güney Kore ve Hindistan'da çeşitli temaslarda bulunacak.

27 Şub 2024

• Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, yurt içinde çip sektörünü geliştirmek için atılacak adımları açıkladı. Buna göre ülkedeki çip sektörünü yatırımlarıyla destekleyen Samsung, SK Hynix ve LG gibi teknoloji şirketlerine vergi ayrıcalığı tanınacak. Bir adım geriden: Güney Kore çip sektöründeki gücünü artırma hedefiyle geçen yıl devreye sokulan vergi ayrıcalığına 2024'te son vermeyi planlıyordu.

16 Oca 2024

• Samsung'un eski bir yöneticisi, Güney Kore'de savcılar tarafından, şirket teknolojisini çalarak bu teknolojiyi Çin'de "taklitçi" bir çip fabrikasında kullandığı iddiasıyla ulusal ekonomik güvenliği tehlikeye atmakla suçlandı. Bir adım geriden: Güney Kore devlet başkanı Yoon Suk Yeol, geçtiğimiz hafta çip endüstrisindeki rekabet için "topyekün savaş" ifadesini kullanmıştı.

19 Haz 2023

• Güney Kore'de savcılar, Samsung'un eski bir yöneticisini, şirket teknolojisini çaldığı ve Çin'de "taklitçi" bir çip fabrikasında teknolojiyi kullandığı iddiasıyla ulusal ekonomik güvenliği tehlikeye atmakla suçladı. Bir adım geriden: Güney Kore devlet başkanı Yoon Suk Yeol, geçtiğimiz hafta çip endüstrisindeki rekabeti "topyekün savaş" olarak tanımlamıştı.

13 Haz 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

G-7 Zirvesi bu hafta sonu Hiroşima'da gerçekleşiyor

Zirvede gerçekleşecek görüşmelerin büyük ve önemli bir kısmını Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ve nükleer silahsızlanmanın oluşturması bekleniyor.

Tanem Zaman

·

18 May 2023

• Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC , ABD'de çip üretimi için 40 milyar dolarlık imalathane kurmayı planlıyor. TSMC, CHIPS ACT isimli devlet destek mekanizmasının kriterlerini belirginleştirmek için Vaşington'la görüşmeler yaptıklarını bildirdi. Ne olmuştu? Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, geçen ay devlet destek kriterlerinin Samsung Electronics Co Ltd ve SK Hynix Inc gibi şirketleri endişelendirdiğini belirtmişti.

11 Nis 2023

• Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Kuzey Kore'nin çevre ülkelere yönelik nükleer tehdidini artırması hâlinde "Kendi nükleer silahlarımızı elde edebiliriz ve Güney Kore'ye taktik nükleer silahlar konuşlandırabiliriz." açıklamasında bulundu.

16 Oca 2023

• Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean Pierre, ABD'nin, Kuzey Kore'nin nükleer saldırısı dahil her türlü şiddet eylemine karşı Güney Kore'yi savunmaya sonuna kadar kararlı olduğunu ifade etti. İHA Neler oluyor? Kuzey Kore, 2022'de rekor sayıda füze fırlatarak bölgedeki gerginliği tırmandırdı. Yeni yıla girerken de balistik füze denemesi yapan Kuzey Kore yönetimi, Güney Kore ile yaşanan gerginliği daha da artırdı ve Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, ABD ile ortak nükle...Devamını Oku

06 Oca 2023

• Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean Pierre, ABD'nin, Kuzey Kore'nin nükleer saldırısı dahil her türlü şiddet eylemine karşı Güney Kore'yi savunmaya sonuna kadar kararlı olduğunu ifade etti. Neler oluyor? Kuzey Kore, 2022'de rekor sayıda füze fırlatarak bölgedeki gerginliği tırmandırdı. Yeni yıla girerken de balistik füze denemesi yapan Kuzey Kore yönetimi, Güney Kore ile yaşanan gerginliği daha da artırdı ve Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, ABD ile ortak nükleer tatbik...Devamını Oku

05 Oca 2023

• South Korea's President Yoon Suk Yeol offered "audacious" economic benefits to North Korea if it abandons its nuclear weapons program, in a speech celebrating the end of Japan's colonization of the Korean peninsula. Seoul will be providing economic rewards at each step of a phased denuclearization process if North Korea commits to the roadmap, Yeol said. Meanwhile: Russian President Vladimir Putin sent a letter to North Korea's leader Kim Jong Un where he wished to...Devamını Oku

16 Ağu 2022