aposto-logo
TR
TREN

23 Kasım - Nike - ANGST/SOLİ/Punto/
Nike ile birlikte

Hareketin sahnesine sen de adım at: HOPE Alkazar Nike’ın destekleriyle hayata geçirilen HOPE Alkazar bu ay itibarıyla Beyoğlu’nun sembolik adreslerinden Alkazar Sineması’nı yepyeni bir sahneye dönüştürdü. Nedir? Yenilenen Nike İstanbul mağazasının hemen yanında yer alan ve sosyal iyilik amacını merkezine alan HOPE Alkazar ; Nike’ın ve program ortaklarının gençlere umut olmak ve birlikte daha iyiyi hayal etmek için hayata geçirdikleri bir platform olarak karşımıza çıkarken tam anlamıyla “Hareketin Sahnesi” olarak Beyoğlu’nda yerini aldı. 5 ilke: Yenilikçilik ilkesiyle yeni bir geleceğe alan açan HOPE Alkazar’ın, zihni de kapıları da daha iyi bir gelecek hayal eden Herkese Açık . Dijital ve fiziksel dünyanın tüm imkânlarını kullanarak mevcut tüm bariyerleri yıkan bu Sınır Tanımaz platform, Birlikte İyi ilkesiyle de, sadece ayrıcalıklı olanların değil, çoğunluğun ortak faydasını gözetiyor. Hope Alkazar’da, Nike’ın da temel değerlerinden olan sürdürülebilirlik sahipleniliyor, Çevreye Duyarlı olma değeri kapsamında, enerji tasarruflu, doğa dostu malzemeler kullanılıyor. Neler var? Hareketin sahnesinde; Alkazar Sahnesi, spor stüdyosu, yaratıcı stüdyo, kafe ve ortak çalışma alanlarıyla çok amaçlı spor sahası olan teras gibi farklı deneyim alanları bulunuyor. Kimler var? HOPE Alkazar, her alanda geleceğin peşinde olan isimler ve ekipleri aynı çatı altında buluşturuyor; Dijital sanatın alışılmışa meydan okuyan isimlerinden Refik Anadol , ilkleri denediği Alkazar Rüyası isimli interaktif enstalasyonuyla, HOPE Alkazar’da yerini alıyor. Ebrar Karakurt ve Cedi Osman gibi spor dünyasındaki ve zihinlerdeki bariyerleri aşıp zirveye tırmanan Nike sporcuları geleceğin atletlerine ilham verecek atölyeler düzenliyor. Esra Gülmen gibi tabuları yıkan genç sanatçı ve tasarımcılar bu topluluğun parçası olarak öne çıkarken Cihangir Yoga , SosyalBen , Onaranlar Kulübü gibi yenilikçi ve cesur ekiplerin etkinlikleri, yine bu çatı altında gerçekleşiyor. Yenilikçi ekiplerle bir arada farklı etkinliklere, derslere ve atölyelere katılmak üzere bu bağlantı üzerinden detaylı programı inceleyebilir, herkesi kucaklayan bu rengarenk topluluğun bir parçası olmak için Instagram hesabını takibe alabilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Punto

Punto

Punto, gazetecilikten beslenirken, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alır. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikâyeler, gelen kutunda.

Kaynak: Japan Times

Badminton

Endonezya Masters turnuvasında Anders Antonsen'i 21-17, 21-11'lik iki setle yenen dünya 1 numarası Kento Momota şampiyon oldu. Kento böylelikle 2020 yılının Ocak ayında geçirdiği ağır trafik kazasından sonra ilk kupasını kazandı.

Kaynak: Sports Net

Golf

Mayıs ayında geçirdiği trafik kazası sonucunda vücudunda kırıklar oluşan Tiger Woods, sosyal medya hesabından antrenmanlara başladığını belirten bir video yayınladı.

Kaynak: Surto Olimpico

Atletizm

10.000 metre Olimpiyat üçüncülüğü bulunan atlet Jacob Kiplimo, Lizbon yarı maratonunu 57 dakika 31 saniyede tamamlayarak Kibiwott Kandie'ye ait yarı maraton dünya rekorunu (57:32) bir saniye geliştirdi.

Kaynak: Cyclist Türkiye

Bisiklet

Ghent Altı Gün yarışlarında Danimarkalı bisikletçi Lasse Norman Hansen'le çarpışan Mark Cavendish kaza geçirdi. Hastaneye kaldırılıan Cavendish'in iki kaburgasında kırıklar ve akciğerinde hafif bir pnömotraks tespit edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Tenis

Çin’de devlete bağlı Global Times’ın şef editörü Hu Xijin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, kayıp tenisçi Peng Shuai’nin görüntülerini paylaşarak Shuai’nin hayatta olduğunu belirtti. Öte yandan Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden yapılan açıklamada komite başkanı Thomas Bach’ın Peng Shuai ile yarım saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği belirtilirken Peng’in mahremiyetine saygı duyulması istendi.

Voleybol

• İtalya Kadın Voleybol Birinci Ligi Serie A'da Trentino'yu 3-0 mağlup eden Imoco Conegliano üst üste 74. galibiyetini aldı ve bu alanda Vakıfbank'a ait rekoru kırdı.

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri

• Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu'nun 11. sini düzenleyeceği, Türkiye'deki en başarılı sporcu ve spor insanlarının tüm Türkiye'nin oylarıyla belirlendiği Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri 2021 bu sene 20 Aralık Pazartesi günü gerçekleşecek. Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'de gerçekleşecek olan etkinlik Youtube üzerinden canlı da yayınlanacak. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Brand & Sport Summit

•  Bu sene beşincisi düzenlenen Brand & Sport Summit 9-10 Aralık 2021 tarihleri arasında ESA Arena'da gerçekleşecek. Marka ve spor alanlarında dünyanın ve ülkemizin en önemli profesyonellerini bir araya getiren etkinlik pandemi koşulları içerisinde yapılacak. Konferans için buradan kayıt olup, daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Punto

Punto

Punto, gazetecilikten beslenirken, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alır. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikâyeler, gelen kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

yarı maraton

pnömotraks

Japan Times

BADMINTON

Anders Antonsen

Kento Momota

Sports Net

Tiger Woods

Jacob Kiplimo

Kibiwott Kandie

Cyclist Türkiye

BISIKLET

Lasse Norman Hansen

Mark Cavendish

Anadolu Ajansı

TENIS

Peng Shuai

Uluslararası Olimpiyat Komitesi

Thomas Bach

VOLEYBOL

İtalya

Voleybol

e A

Imoco Conegliano

BOĞAZIÇI ÜNIVERSITESI

Boğaziçi Üniversitesi

Türkiye

NEREDE YAYIMLANDI?

Punto Punto

BÜLTEN SAYISI

Tarihi Şampiyonluk: Toprak Razgatlıoğlu

Kısa kısa: Lewis Hamilton'ın zaferi, Sergio Agüero'nun son durumu, Champ of Champ finali, Sesi Görenler Futbol Ligi

23 Kas 2021

Nike ile birlikte
Eurosport

YAZARLAR

Punto

Punto, gazetecilikten beslenirken, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alır. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikâyeler, gelen kutunda.

İLGİLİ OKUMALAR

;