Cleveland Fed ile ilgili hikayeler

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , yılın başlarında bu yıl için üç faiz indiriminden yana olduğunu, ancak birinci çeyrekte gelen enflasyon verilerinin ardından artık bu görüşte olmadığını ifade etti. ➕ Ayrıca: Enflasyonun düşmeye devam etmesini beklediğini, ancak %2,0’lik orta vadeli hedefe doğru düşüşün bir yerde duraklaması halinde faiz artırımına da gidilebileceğini ifade eden Mester, “Enflasyonun henüz sürdürülebilir bir şekilde %2’ye indiğinden emin de...Devamını Oku

22 May 2024

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , enflasyondaki düşüşün durduğuna dair bir şeyler söylemek için çok erken olduğunu, bu noktada faiz oranlarını sabit tutmanın daha uygun olacağını düşündüğünü söyleyerek, “Gerçekten durduğumuz veya enflasyonun tersine döneceği sonucuna varmak için henüz çok erken” dedi. 💾 Cep bilgisi: CME Fedwatch üzerinde Fed’in Haziran toplantısında fonlama faizini sabit bırakma ihtimali %90'ın üzerinde fiyatlanıyor.

16 May 2024

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , bu yıl üç faiz indirimi yapmanın uygun olduğunu düşündüğünü ifade etti. "Ancak güvenimi artırmak için daha fazla veri görmem gerekiyor. Bazı aylık veriler, enflasyondaki düşüş sürecinin durup durmadığı ya da yılbaşı verilerinin fiyat istikrarına geri dönüş yolunda geçici bir sapmayı yansıtıp yansıtmadığı konusunda bize daha iyi bir fikir verecektir."

04 Nis 2024

• Financial Times'a konuşan Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , "Faiz artışını duraklatmak için gerçekten ikna edici bir neden görmüyorum. Faizleri yukarı getirmek ve ekonominin nereye doğru gittiği konusunda daha az belirsizliğe ulaşana kadar faizleri orada tutmak için daha fazla ikna edici neden bulabilirim" ifadelerini kullandı. Mester Fed'in en şahin üyelerinden biri olarak bilinmekle birlikte bu yıl FOMC toplantılarında oy hakkı bulunmuyor.

01 Haz 2023

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , Fed'in parasal sıkılaştırma aşamasında yapacak daha çok işi olduğunu ifade ederek, "Fed, ekonomiyi kısıtlayıcı bir duruma getirmede kayda değer bir yol kat etti, ancak daha yapacak çok işimiz olduğunu düşünüyorum. Bu noktada, gelen veriler ışığında federal fon oranını yüzde 5'in üzerine çıkarmamız ve bir süre orada kalmamız gerektiğine inanıyorum” açıklamasında bulundu.

17 Şub 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Yatırım Finansman ile Gündem Masası

Piyasalara değer kattığımız bir hafta bitiminden sevgilerle,

17 Şub 2023

yatirim-finansman-ile-gundem-masasi-a30
• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , Fed'in faiz artırımlarına devam etmesi ve federal fonlama faizinin %5 seviyesinin biraz üzerine çıkarılması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

20 Oca 2023

• Yatırım bankaları, Fed’in son tahmin setinin yayımlanmasının ardından 2023 yılına dair faiz indirimi beklentilerini önemli ölçüde azaltırken, Fed yetkilileri de bu eğitimi güçlendirecek mesajlar vermeye devam ediyorlar. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, politika faizinin, son beklenti setinde %5,1 olarak yer alan zirve tahminini aşmasını beklediğini söyledi. San Fransisco Fed Başkano Mary Daly ise hiçbir üyenin 2023’te faiz indirimi olabileceğini düşünmediğini açık...Devamını Oku

20 Ara 2022

• FOMC toplantısının ardından yerel Fed başkanlarının tavan faiz oranlarına ilişkin yorumları gelmeye başladı. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, tavan faizin genel kanının biraz daha üstünde bir noktayı işaret ederken, New York Fed Başkanı John Williams, enflasyonun 2023 yılında %3,0-%3,5 seviyesine gerilemesini beklemelerine karşın Mester’in görüşlerine paralel bir faiz tahmini yaptı. Kısaca, faiz artırımlarının devam edeceği kesin ancak tavan faiz oranı ve beklem...Devamını Oku

19 Ara 2022

HİKAYE

Küresel Piyasalarda Bu Hafta Neler Yaşandı?

Fed tutanakları, önümüzdeki süreçte faiz temposunun yavaşlayacağı sinyalini verdi.

25 Kas 2022

kuresel-piyasalarda-bu-hafta-neler-yasandi