aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

ma ile ilgili hikayeler

AngstAngst

HİKAYE

Dakikada 10 futbol sahası kadar yağmur ormanı yok oluyor

2023 yılında neredeyse İsviçre büyüklüğünde yağmur ormanı insan kaynaklı faaliyetler nedeniyle yok oldu.

06 Nis 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

‘Mülteci’ sınavı: Hollanda’da hükümet düştü

Hollanda'da göç politikası konusundaki anlaşmazlığı aşamayan hükümet düştü. Ülkenin Kasım ayında yeniden seçime gitmesi bekleniyor.

İlkim Emirler

·

10 Tem 2023

QuandoQuando

HİKAYE

WhatsApp için bir dizi yeni özellik yolda

Yeni özellikler ilk olarak Android sürümü için yayınlanacak

17 Nis 2023

• WhatsApp'ın Android için yayınladığı en yeni beta sürümlerini inceleyen WABetainfo'ya göre, popüler anlık mesajlaşma servisine bir dizi yeni özellik geliyor. Mevcut bir hesaba birden fazla cihazın bağlanmasını mümkün kılan "companion mode" un tüm beta test kullanıcıları için yayınlandığı, biyometrik kitleme özelliği ve mesaj düzeltme özelliği gibi yeni bir dizi özelliğin üzerinde de çalışıldığı kaydedildi.

11 Nis 2023

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , Fed'in parasal sıkılaştırma aşamasında yapacak daha çok işi olduğunu ifade ederek, "Fed, ekonomiyi kısıtlayıcı bir duruma getirmede kayda değer bir yol kat etti, ancak daha yapacak çok işimiz olduğunu düşünüyorum. Bu noktada, gelen veriler ışığında federal fon oranını yüzde 5'in üzerine çıkarmamız ve bir süre orada kalmamız gerektiğine inanıyorum” açıklamasında bulundu.

17 Şub 2023

• ABD Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), Binance’in 1 milyar dolara Voyager Digital’ı satın almasına yönelik yürüttüğü inceleme sonucunda satın almanın ertelenebileceğini ya da engellenebileceğini açıkladı. Neden? Son zamanlarda CFIUS, ABD hükümeti tarafından ülkedeki Çin yatırımlarını engellemek için giderek daha fazla kullanılan bir araç hâline geldi. Daha önce ABD’de bir kara para aklama soruşturmasına dahil olan Binance ise Çin doğumlu Changpeng Zhao’ya ait.

03 Oca 2023

• İngiltere Yüksek Mahkemesi , İçişleri Bakanlığı'nın sığınmacıların ülkeye girişini engellemek amacıyla sınır dışı edilmeden önce Ruanda'ya gönderilmesi planının yasal olduğuna , ancak bakanlığın bireysel durumları yeterince dikkate almadığına karar vardı. Bir adım geriden: Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak , "İngiltere’ye yasa dışı yollardan girerseniz burada kalamazsınız. Hızla ya kendi ülkenize ya da sığınma talebinizin değerlendirileceği güvenli bir ülkeye ...Devamını Oku

20 Ara 2022

• ABD'de perakende satışlar kasım ayında aylık bazda %0,6 gerileyerek bir yılın en sert düşüşünü kaydetti. Beklentilerin altında gelen veri, Fed'in sıkılaştırma politikalarının etkisini gösterdiği şeklinde yorumlandı.

16 Ara 2022