QatarEnergy ile ilgili hikayeler

• Katar'ın enerji şirketi QatarEnergy , Tayvan merkezli Chinese Petroleum Corp'a (CPC) 27 yıl boyunca doğal gaz tedarik edecek. Doha'da imzalanan anlaşmaya göre Katar, CPC'ye yılda dört milyon ton gaz tedarik edecek.

06 Haz 2024

• Shell Plc, Katar’dan Hollanda’ya 27 yıllığına sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) satın almayı kabul etti. QatarEnergy, 2026'dan başlayarak 27 yıl boyunca Rotterdam'ın Gate ithalat terminaline yılda 3,5 milyon ton kadar LNG teslim edecek.

19 Eki 2023

• TotalEnergies ve Irak merkezî yönetimi , ülkedeki petrol, doğal gaz ve elektrik üretimini artırmak için yaklaşık 10 milyar dolar değerinde bir yatırım planı üzerinde anlaştı. Gaz Büyüme Entegre Projesi'nde (GGIP) Fransa merkezli enerji şirketi TotalEnergies %45, Irak devletine ait Basra Petrol %30 ve Katar devletine ait QatarEnergy %25 pay sahibi olacak.

06 Nis 2023

• QatarEnergy, Çin merkezli enerji şirketi Sinopec'e sıvılaştırılmış doğal gaz tedarik etmek için 27 yıllık bir anlaşma imzaladı. Bunun, şu ana kadarki en uzun vadeli LNG anlaşması olduğu ve North Field East projesi için yapılan ilk satış ve satın alma sözleşmesi (SPA) olduğu aktarıldı.

28 Kas 2022

• QatarEnergy, Çin merkezli enerji şirketi Sinopec'e sıvılaştırılmış doğal gaz tedarik etmek için 27 yıllık bir anlaşma imzaladı. Bunun, şu ana kadarki en uzun vadeli LNG anlaşması olduğu aktarıldı.

23 Kas 2022

• TotalEnergies'e iklim değişikliğiyle mücadele etmede yeterince adım atmadığı nedeniyle açılan davaya Paris ve New York belediyeleri ile Sherpa, Amnesty International France gibi STK'lar da dahil oldu. Arka plan: Ocak 2020'de başlayan yasal süreç, Fransa merkezli şirketlerin çevresel zararı önlemek için önlem planları hazırlamasını gerektiren 2017 yasasını temel alıyor ve TotalEnergies'in Paris Anlaşması'nda belirlenen hedefler ile uyumlu önlemler almasını sağlamayı ...Devamını Oku

26 Eyl 2022