aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Loretta Mester ile ilgili hikayeler

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , bu yıl üç faiz indirimi yapmanın uygun olduğunu düşündüğünü ifade etti. "Ancak güvenimi artırmak için daha fazla veri görmem gerekiyor. Bazı aylık veriler, enflasyondaki düşüş sürecinin durup durmadığı ya da yılbaşı verilerinin fiyat istikrarına geri dönüş yolunda geçici bir sapmayı yansıtıp yansıtmadığı konusunda bize daha iyi bir fikir verecektir."

04 Nis 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Gözler global merkez bankalarında: Beklentiler ne yönde?

Gerileyen enflasyon, daralan kredi hacimleri, rekor faaliyet zararları ve sıkılaşan ekonomik koşullar ile birlikte gözler gelişmiş ülke merkez bankalarına çevrildi. 25 baz puanlık indirimle ilk hamleyi yapan İsviçre Merkez Bankası’nın ardından Fed, ECB ve BoE’nin ne zaman sahneye çıkacağı merak ediliyor.

Emircan Yaman

·

29 Mar 2024

• Financial Times'a konuşan Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , "Faiz artışını duraklatmak için gerçekten ikna edici bir neden görmüyorum. Faizleri yukarı getirmek ve ekonominin nereye doğru gittiği konusunda daha az belirsizliğe ulaşana kadar faizleri orada tutmak için daha fazla ikna edici neden bulabilirim" ifadelerini kullandı. Mester Fed'in en şahin üyelerinden biri olarak bilinmekle birlikte bu yıl FOMC toplantılarında oy hakkı bulunmuyor.

01 Haz 2023

• Fed eski Başkanı ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen , ABD’de fiyat artış hızının yavaşladığını ancak Fed’in %2’lik uzun vadeli hedefine daha çok yol olduğunu yinelerken sıkı para politikasının ekonomide bir resesyona yol açmasını beklemediğini ve yumuşak inişin mümkün olduğu tezini savunmaya devam ettiğini ifade etti. ➕ Ayrıca: Celeveland Fed başkanı Loretta Mester, önceki gün konuşan St. Louis Fed Başkanı Bullard’ın açıklamalarına paralel olarak, politika faizini %5’in...Devamını Oku

27 Şub 2023

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , Fed'in parasal sıkılaştırma aşamasında yapacak daha çok işi olduğunu ifade ederek, "Fed, ekonomiyi kısıtlayıcı bir duruma getirmede kayda değer bir yol kat etti, ancak daha yapacak çok işimiz olduğunu düşünüyorum. Bu noktada, gelen veriler ışığında federal fon oranını yüzde 5'in üzerine çıkarmamız ve bir süre orada kalmamız gerektiğine inanıyorum” açıklamasında bulundu.

17 Şub 2023

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester , Fed'in faiz artırımlarına devam etmesi ve federal fonlama faizinin %5 seviyesinin biraz üzerine çıkarılması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

20 Oca 2023

• Yatırım bankaları, Fed’in son tahmin setinin yayımlanmasının ardından 2023 yılına dair faiz indirimi beklentilerini önemli ölçüde azaltırken, Fed yetkilileri de bu eğitimi güçlendirecek mesajlar vermeye devam ediyorlar. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, politika faizinin, son beklenti setinde %5,1 olarak yer alan zirve tahminini aşmasını beklediğini söyledi. San Fransisco Fed Başkano Mary Daly ise hiçbir üyenin 2023’te faiz indirimi olabileceğini düşünmediğini açık...Devamını Oku

20 Ara 2022

• FOMC toplantısının ardından yerel Fed başkanlarının tavan faiz oranlarına ilişkin yorumları gelmeye başladı. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, tavan faizin genel kanının biraz daha üstünde bir noktayı işaret ederken, New York Fed Başkanı John Williams, enflasyonun 2023 yılında %3,0-%3,5 seviyesine gerilemesini beklemelerine karşın Mester’in görüşlerine paralel bir faiz tahmini yaptı. Kısaca, faiz artırımlarının devam edeceği kesin ancak tavan faiz oranı ve beklem...Devamını Oku

19 Ara 2022

• Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, bir röportajda, "Bir sonraki toplantıda 75 baz puandan yavaşlayabileceğimizi düşünüyorum. Bununla ilgili bir sorunum yok, bence bu çok uygun" ifadelerini kullandı.

23 Kas 2022