Habertürk ile ilgili hikayeler

Pareto MobilitePareto Mobilite

HİKAYE

GSR yönetmeliği öncesi 'zararına kampanya' dönemi

Otomotiv gündeminde, 7 Temmuz’da yürürlüğe girecek Genel Güvenlik Yönetmeliği (GSR II) var. Yeni yönetmelik, stokundaki bazı otomobilleri elinden çıkarması gereken markaları ister istemez çok cazip kampanyalar yapmaya zorladı. Ancak görünen o ki bu düzenleme, rahatsızlıklara da neden oluyor.

Ahmet Çelik

·

29 May 2024

gsr-yonetmeligi-oncesi-zararina-kampanya-donemi
• Eski TBMM Başkanı ve 3 dönem AK Parti Milletvekili Bülent Arınç , Özgür Özel hakkında konuştu ve amcasının cenazesinde Özel ile anısını paylaştı: "Eczacılıktan sonra il başkanlığı, il başkan yardımcılığı veyahut oralarda bulundu, milletvekili oldu, daha önce seçilemedi birkaç defa ama siyaseti bırakmadı. Ağzı güzel laf yapan, muhakemesi kuvvetli, mücadeleci bir insan olarak tanıyoruz kendisini. Cenazede Özgür Özel’i gördüm. AK Parti’den bir tane vekil yoktu. Bunu ...Devamını Oku

03 May 2024

• Habertürk’ün, Kathimerini Gazetesi’nden aktardığı habere göre Yunan adaları Türk vatandaşlarına verilen yedi günlük kapıda vize uygulaması sayesinde Nisan ayının ilk 10 gününde geçen seneye kıyasla üç kat ziyaretçi ağırladı. Rakamlar: 2023 yılı Nisan ayının ilk 10 gününde yaklaşık 6 bin kişinin ziyaret ettiği beş adayı, 2024'ün aynı döneminde 20 bini aşkın kişi ziyaret etti.

17 Nis 2024

• Pirelli Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander'in ortak olduğu Can Bilim Eğitim Kurumları A.Ş. , Formula 1 yarışlarının düzenlediği İstanbul Park pistinin yeni işletmecisi oldu. Bir adım sonrası: Formula 1 organizasyonunun sahibi Liberty Media Corporation yetkililerinin, bayram sonrası İstanbul'a gelerek pistin kullanım amacına uygun şekilde işletilmesine dönük açıklamalar yapması bekleniyor. Açıklama: Habertürk'te yer alan habere göre Lale Cander, Form...Devamını Oku

09 Nis 2024

• Free Web Turkey'den Ali Safa Korkut'un haberine göre , Show TV ve Habertürk'ün sahibi Turgay Ciner , eski Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Kutlu Savaş tarafından yazılan Susurluk Raporu da dahil olmak üzere adının geçtiği 200 haber için erişim engeli kararı aldırdı.

21 Ara 2023

🧐 Bugün neler okuduk? Duende | Bir müzisyen laneti: Hit şarkı Habertürk | Münevver Karabulut bir ayine mi kurban gitti? İbrahim Kahveci | Biz başaramadık ama Brezilyalılar başardı: “Özellikle gençlere geçmiş olsun” Murat Muratoğlu | Milyoner olmayan kalmasın: “TL öyle sersefil oldu ki milyonerlik bile ele ayağa düştü” İsmet Özkul | Bu karne Milli Eğitim’in karnesi: “YKS sonuçları, yine aynı başarısız karneyi ortaya çıkardı” Inverse | G...Devamını Oku

09 Ağu 2023

• Kıdem tazminatı tavanı 40 yılın en düşük seviyesine geriledi. Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre ; 1982 yılında asgari ücretin 7,5 katı, 1992 yılında da 5,7 katı olan kıdem tazminatı tavanı, Temmuz 2023'te asgari ücretin 1,75 katına kadar düştü. Buna göre brüt ücreti ne olursa olsun bir çalışanın bir yıllık çalışma karşılığı alabileceği kıdem tazminatı 23,5 bin lirayı aşamayacak. Öte yandan: İşverenlerin 2015-2021 yıllarında SGK'ya yaptığı işten çıkış bil...Devamını Oku

18 Tem 2023

• EYT'lilerin %40'ının çalışmaya devam ettiği öğrenildi. Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre , Mart ayında yürürlüğe giren Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi kapsamında emeklilik başvurusunda bulunan 1,8 milyon kişiden 719 bini sosyal güvenlik destek primine (SGDP) tabi olarak çalışmaya başladı.

14 Tem 2023

• EYT'lilerin %40'ının çalışmaya devam ettiği öğrenildi. Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre , Mart ayında yürürlüğe giren Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi kapsamında emeklilik başvurusunda bulunan 1,8 milyon kişiden 719 bini sosyal güvenlik destek primine (SGDP) tabi olarak çalışmaya başladı.

13 Tem 2023

• KDV oranlarının %8 ila %18'den %10 ila %20'ye çıkarılmasının ardından benzine 40 kuruş zam geldi; motorinin litre fiyatında ise 38 kuruş artış oldu. Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre , toplam vergi yükü %81'den %82,5'e çıkan sigarada fiyatlara 5 lira zam yansıması bekleniyor.

10 Tem 2023