aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Taner Ceylan ile ilgili hikayeler

ÇEV Sanat 'Genç Yetenekler 100. Yıl Cumhuriyet'

"Genç Yetenekler" projesi kapsamındaki özel konserde keman virtüözü Maxim Vengerov da sahnede.

02 Oca 2024

Taner Ceylan, Monte Carlo Stili (1995/2022) | Fotoğraf: Mustafa Hazneci 5. Bir şehir efsanesinin perde arkası: “O çılgın gece: 9 Aralık 1995" Nedir? Söyleşi . Taner Ceylan’ın sanat, moda, basın ve sosyete dünyasından bir grup davetliyi unutamayacakları bir gece vaadiyle “işlettiği” The Monte Carlo Style (Monte Carlo Stili) performansının arka planını konuşacak, gecenin video dokümantasyonundan bir kesit izleyeceğiz. Nerede? Salt Beyoğlu Ne zaman? ...Devamını Oku

15 Oca 2023

15 Eylül tarihinde açılan Sahnede 90'lar sergisi, Salt Beyoğlu ve Salt Galata'da 12 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilir. Sahnede 90’lar söz konusu on yılı anlamak için performans kavramını bir anahtar olarak kullanıyor ve bu anahtar kültür, sanat, eğlence tarihi açısından birden fazla kapının açılmasına olanak sağlıyor. Canlı performanslardan video klipler ile televizyon programlarına uzanan bir çeşitlilikte çarpıcı üretimleri de içeren sergi, esas olarak 1988-1999 ar...Devamını Oku

15 Kas 2022

HİKAYE

10 maddede Taner Ceylan

16 Ekim tarihine kadar sürecek Âheste Çek Kürekleri, Mehtâb Uyanmasın sergisi vesilesiyle Ceylan'ın sanat yaşamına baktık.

12 Eki 2022

90’ların kültür, sanat ve eğlence tarihine performans merceğinden bakmak: Sahnede 90’lar

İstiklâl Caddesi tüm kakofonisi, çatışmaları, krizleri ve absürtlükleriyle insanların kimliklerini, mücadelelerini ortaya koydukları bir podyum. Biz de kıyısında köşesinde, ara sokağında, meydanında fasılasız bir gösterinin süregittiği sokağın hafızasına dokunalım istedik.

Dilara H. Kaya

·

09 Eki 2022

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

5. Mardin Bienali: Çimenin Vaadi

Bienal, dünyanın göç, ekolojik yıkım, sömürgecilik gibi sancılarına Mezopotamya’nın bereketli topraklarında, sufizm geleneğinde, Doğu mistisizminde çare arayışında.

28 May 2022