Tinder ile ilgili hikayeler

Flört uygulamalarının atası: Operation Match

İki Harvard öğrencisi, 1965 yılında dünyanın ilk bilgisayar tabanlı çöpçatanlık hizmetini kullanıma açtı. Operation Match, nihayetinde modası geçerek elden çıkarılsa da bugün Tinder ve Bumble gibi popüler uygulamaları bünyesinde barındıran 5,34 milyar dolarlık bir piyasanın kapılarını araladı.

Doğa Yurduneri

·

08 Tem 2024

flort-uygulamalarinin-atasi-operation-match
• Türkiye’de Haziran ayında en çok gelir elde eden uygulamalar açıklandı. TikTok, 1,3 milyon dolarlık geliriyle geçen ay Türkiye’de en çok ciro yapan uygulama oldu. Bununla birlikte: İlk 10’da TikTok’u sırasıyla Azar, YouTube, Tinder, Instagram, Disney+, Tango, LivU, FaceApp ve WePlay takip etti.

05 Tem 2024

• Tinder kullanıcıların eşleştiği kişilerin bilgisini, randevu yerini ve saatini içeren bağlantıyı arkadaşlarıyla paylaşabilmelerini sağlayan "Randevumu Paylaş" özelliğini duyurdu. Bağlantının randevudan 30 gün önceye kadar paylaşılabileceğini belirten şirket, Tinder kullanıcısı olmayan kişilerin de buna ulaşabileceğini belirtti. Dahası: Tinder, 30 yaş altı kullanıcılarının yarısından fazlasının randevu bilgilerini zaten arkadaşlarıyla paylaştığını ifade etti.

23 Nis 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Twitter ve Clubhouse karması Airchat'te bir gün

Twitter ve Clubhouse'un bir kombinasyonu olarak tanımlanabilecek yeni sosyal platform AirChat, geçen haftalarda X’te tanıtılmasının ardından akışımıza bomba gibi düştü.

Çiğdem Öztabak

·

23 Nis 2024

twitter-ve-clubhouse-karmasi-airchatte-bir-gun
• Tinder'a profil doğrulama geliyor . Buna göre kullanıcıların artık kimliklerinin fotoğraflarını ve video selfie’lerini ekleyerek mavi tik almaları mümkün olacak.

23 Şub 2024

• Tinder'a profil doğrulama geliyor. Buna göre kullanıcıların artık kimliklerinin fotoğraflarını ve video selfie’lerini ekleyerek mavi tik almaları mümkün olacak.

22 Şub 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

İş için sola, eş için sağa

Tinder, Bumble, Hinge, OkCupid gibi devlerden müzik veya astrolojiyi başrole koyan niş uygulamalara kadar birçok flört seçeneğinin olduğu bir çağda neden LinkedIn?

İdil Ertürk

·

20 Oca 2024

is-icin-sola-es-icin-saga
• Data.ai'ın yeni raporuna göre TikTok , oyun harici uygulamalar arasında 10 milyar dolar tüketici harcamasına ulaşan ilk uygulama oldu. 2023 başında 6.2 milyar dolar tüketici harcaması bulunan ve bunun üzerine eklediği 3.8 milyar dolar tüketici harcaması ile 10 milyar rekoruna ulaşan TikTok'a en yakın olan uygulamalar ise 2-3 milyar dolar farkla Tinder ve YouTube.

14 Ara 2023

• Tinder ve OKCupid'in çatı şirketi Match Group , Play Store'daki ödeme politikalarının rekabet karşıtı; komisyon ücretlerinin ise yüksek olduğu gerekçesiyle açtığı antitröst davasında Google ile uzlaşmaya vardı. 31 Mart 2024’te yürürlüğe girecek anlaşma kapsamında Match Group, Play Store'da kendi ödeme sistemlerini sunabilecek. Öte yandan: Anlaşmaya göre, Match, kendi ödeme sisteminin kullanıldığı abonelik işlemlerinde tutarın %11'ini; uygulama için satım alım işlem...Devamını Oku

02 Kas 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Yapay zeka, flörtleşmenin doğasını da değiştiriyor

Gerçekte aradığını bulamayanlar yüzünü yapay zekaya dönüyor

İrem Denli

·

08 Ağu 2023

yapay-zeka-flortlesmenin-dogasini-da-degistiriyor