bebek bezi ile ilgili hikayeler

ParetoPareto

HİKAYE

Yüksek enflasyon ortamında alışveriş festivalleri

Türkiye'de bugün başlayacak olan, ABD'de 12-13 Temmuz'da gerçekleşen Prime Day alışveriş festivalindeki satışlar, tüketici talebiyle ilgili ne anlatıyor?

Beste Göksel

·

18 Tem 2022

yuksek-enflasyon-ortaminda-alisveris-festivali
• İYİ Parti 'nin bebek bezi, hasta bezi ve menstrual hijyen ürünlerine yönelik fiyat artışı ile KDV oranlarında düzenleme yapılması için TBMM'de araştırma komisyonu kurulması önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Tepki: CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, KDV oranlarını "Pırlantada, elmasta vergi yok bunlarda %18 KDV var. Çok ayıp." şeklinde eleştirdi.

11 Mar 2022

HİKAYE

Okaliptüs ve alglerden çocuk bezi

Ecole Cantonale d'art de Lausanne (ECAL) mezunu Luisa Kahlfeld master mezuniyet projesi olarak cilde dost ve sürdürülebilir ekolojik kumaş SeaCell’den üretilmiş çocuk bezi Sumo’yu tasarladı.

Betül Fındık

·

08 Tem 2021

ecole-cantonale-dart-de-lausanne-ecal-mezunu-luisa-kahlfeld-master-mezuniyet-projesi-olarak-cilde-dost-ve-surdurulebilir-ekolojik-kumas-seacellden-uretilmis-cocuk-bezi-sumoyu-tasarladi-tek-kullanimlik-cocuk-bezleri-atik-toplama-alanlarinda-en-cok-bulunan-ucuncu-atik-yalnizca
• İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tarafından üniversite-sanayi iş birliğinde geliştirilen, idrar yolu enfeksiyonu tespiti yapabilen " dünyanın ilk ve tek akıllı bebek bezi" Pine Smart satışa çıktı . Detaylar : Akıllı bebek bezi, idrar yolu enfeksiyonu geçiren bebeklerin idrarlarındaki nitrit maddesini tespit edip dış yüzeyinde bulunan kısmı pembe renge dönüştürüyor ve belirti gösterilmese dahi enfeksiyonların fark edilmesine olanak tanıyarak yaşanabilece...Devamını Oku

10 Mar 2021