aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

iMessage ile ilgili hikayeler

QuandoQuando

HİKAYE

Avrupa Birliği, teknoloji şirketleri için kuralları yeniden yazıyor

"En etkili online şirketler artık AB kurallarımıza göre oynamak zorunda kalacak."

İrem Denli

·

07 Eyl 2023

ABD’de Wells Fargo ve BNP Paribas’a “WhatsApp” cezası

ABD’de bankalara ciddi ölçekte para cezaları gelmeye devam ediyor.

25 Ağu 2023

• WhatsApp gönderilen mesajların 15 dakikalık bir süre içinde düzenlenebilmesini mümkün kılan yeni özeliğini piyasaya sürdü. Düzenlenmesi durumunda, mesajın yanında "düzenlendi" ibaresinin yer alacağı belirtildi. Bir adım geriden: Gönderilen mesajın düzenlenebilmesi, iMessage, Telegram ve Signal mesajlaşma uygulamalarında ve Twitter Blue abonelerinin platformda hâlihazırda kullanabildiği bir özellik.

24 May 2023

• Apple , OpenAI'ın yapay zekâ sohbet robotu ChatGPT ve GitHub'ın Copilot'ı gibi araçların şirket içi, dâhilî kullanımını kısıtladı. Bu karar, ChatGPT'nin iOS'ta piyasaya sürülmesinin ardından geldi. Bununla birlikte: Apple'ın, 2023 yılında kullanıma sunulacağı duyurulan ve dijital tehditlerle karşı karşıya kalanların konuşmalarını korumalarına yönelik geliştirilen "iMessage İletişim Anahtarı Doğrulama" aracının iOS 16.6 sürümü ile gelebileceği iddia edildi .

22 May 2023

• Elon Musk , T-Mobile’ın CEO’su ile birlikte katıldığı bir etkinlikte ikinci nesil Starlink uydularında hücresel antenler bulunacağını ve bu şekilde uyduların artık mobil iletişim için de kullanabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada mobil cihazların Starlink uydularına bağlanarak saniyede 2 ila 4 Megabit hız ile veri alışverişi sağlayabileceği; ortaklık kurulması hâlinde ise WhatsApp ve iMessage gibi uygulamaların kullanımının mümkün olabileceği aktarıldı.

01 Eyl 2022

• Android boss Hiroshi Lockheimer called out on Apple to support the modern RCS standard in iMessage “just as they support the older SMS/MMS standards,” and said he is not asking for the company to make the iMessage app available on Androids. A step back: The senior vice-president of Android accused Apple on Saturday of “using peer pressure and bullying as a way to sell products,” after a WSJ report revealed how US teens have turned Apple’s iMessage into a social s...Devamını Oku

11 Oca 2022

• Citizen Lab, NSO Group tarafından geliştirilen Pegasus'un iOS, MacOS ve WatchOS cihazları iMessage üzerinden etkileşim gerektirmeden hedeflediği bir açık keşfetti. Apple konuyla ilgili bir güncelleme yayımladı ve Citizen Lab, herkese Apple cihazlarını güncellemeyi önerdi.

14 Eyl 2021

QuandoQuando

HİKAYE

İlk çevrim içi Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı - WWDC 2020

Apple’ın her yıl gerçekleştirdiği ve bu yıl ilk kez çevrim içi yapılan Dünya Geliştiriciler Konferansı 2020 (WWDC), pazartesi günü başladı.

10 Mar 2021