aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Ayşe Sayın ile ilgili hikayeler

• İstanbul ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 7 büyükşehir dahil 353 yerde belediye başkanı adaylarını belirleyen CHP'de Parti Meclisi (PM) bugün toplanıyor. BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre PM'de İstanbul’un bazı ilçe belediye başkan adayları onaya sunulacak. Ayrıca Aydın, Mersin, Adana ve Hatay büyükşehir belediye başkanlarının yeniden aday gösterileceği dile getiriliyor. İzmir kulisi: Sayın'ın haberinde CHP’nin Ocak ayı sonuna doğru açıklamayı planl...Devamını Oku

04 Oca 2024

• AK Parti, İstanbul'da büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek için Pazar günü temayül yoklaması yaptı. Eski bakanlar Murat Kurum ve Adil Karaismailoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu en çok tercih edilen isimler oldu. Takvim: BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre , AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayını en geç 30 Aralık’ta açıklayacağı söyleniyor.

21 Ara 2023

• CHP'de Özgür Özel başkanlığında yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, yerel seçim takvimi ve belediye başkan adaylığı kriterleri belirlendi. BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre , büyükşehir, il, ilçe belediye başkanlıkları ile belediye meclis üyeliğine adaylık için dün başlayan başvuru süreci, 28 Kasım'a kadar devam edecek. Detaylar: CHP yönetimi, partide olmayan yerlerdeki belediye başkan adaylarının büyük bölümünü Aralık ayında açıklamayı planl...Devamını Oku

22 Kas 2023

• CHP’de bu hafta sonu gerçekleşecek 38. Olağan Kurultay öncesi hazırlıklar tamamlanıyor. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre; CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 130 milletvekilinden 95’inin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini duyurdu. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise Genel Başkan Adayı Özgür Özel’e 196 il delegesinin 185’inin destek imzalarını iletti.

02 Kas 2023

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na, CHP’nin 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Kurultayı’nda, Divan Başkanlığı önerisini götürdü. CHP kaynaklarının verdiği bilgiye göre İmamoğlu bu öneriyi kabul etti.

01 Kas 2023

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na, CHP’nin 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Kurultayı’nda, Divan Başkanlığı önerisini götürdü. CHP kaynaklarının verdiği bilgiye göre İmamoğlu bu öneriyi kabul etti.

27 Eki 2023

• İYİ Parti lideri Meral Akşener’in, partisinin 6'ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle cumartesi günü düzenlenecek etkinlikte açıklayacağı “Millî Yükseliş Beyannamesi” ile ittifak tartışmalarına son vereceği aktarıldı. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre; partinin belediye başkan adaylarının, en geç Aralık başında kamuoyuna açıklanacağı öngörülüyor.

19 Eki 2023

• BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre , ittifak tekliflerini reddeden İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin altıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle cumartesi günü düzenlenecek etkinlikte açıklayacağı “Millî Yükseliş Beyannamesi” ile de tartışmalara da son noktayı koyacak. Ayrıca parti, belediye başkan adaylarını aralık ayında açıklayacak.

18 Eki 2023

• CHP Grup Başkanı Özgür Özel , CHP’nin Kasım ayı başında yapılması planlanan 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkan adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışma kararı aldı. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre; Özel, adaylık kararını Cuma günü, CHP Genel Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısıyla resmen ilan edecek.

14 Eyl 2023

• CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı adaylığı için bu hafta vizyon belgesini açıklayacağı, Eylül’ün ilk haftası ise adaylığını duyurcağı öne sürüldü. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre; İBB Başkanı İmamoğlu’nun yeniden belediye başkan adayı olacağını açıklamasının ardından Özgür Özel de çalışmalara başladı.

29 Ağu 2023