Billie Jean King ile ilgili hikayeler

Punto Punto

HİKAYE

Kadın tenisinin yönetiminde yeni bir çağ

WTA, CVC Capital ile yaptığı stratejik ortaklık ile neyi hedefliyor?

14 Mar 2023

kadin-tenisinin-yonetiminde-yeni-bir-cag
Punto Punto

HİKAYE

Teniste sendika girişimi: PTPA

Profesyonel teniste karar verme sürecinde şeffaflık ve adalet yaratmak

Elif Alper

·

07 Mar 2023

teniste-sendika-girisimi-ptpa-f46
🕹️ Oyun yayını Ludens, Playstation'da Horizon Zero Dawn, Xbox'ta Assassin's Creed indirimlerini kaçırmamanızı tavsiye ediyor. 🎾 Punto, Billie Jean King ve Bobby Riggs arasındaki maçın hikâyesini anlatan Battle of The Sexe s filmini öneriyor. 📕 1Kitap1Mekan, Maggie Nelson'ın romanı Argonautlar'ı okumanın özellikle de bugünlerde çok anlamlı olduğunu söylüyor.

25 Eyl 2022

HİKAYE

UMUT IŞIĞI

İki defa Olimpiyat şampiyonu olmak ya da defalarca kez Dünya Kupası müsabakalarında ve Dünya şampiyonalarında madalyalar kazanmak sözlü tacizlere, mental baskılara ve psikolojik şiddet yaşamanıza engel değil. Kanada’nın Olimpiyat oyunlarında bobsledde kazandığı dokuz madalyanın üçünde imzası bulunan Kaillie Humphries, ülkesinin Bobsled ve Skeleton Federasyonu tarafından sözlü şiddet ve tacize uğradığı gerekçesiyle Eylül 2019’dan itibaren Kanada adına yarışmama kararı aldı. Eski bir bobsled sporcusu olan Amerikalı Travis Armbruster ile evlendikten sonra ise ABD adına yarışmaya başladı.

12 Şub 2022

umut-isigi
• Bu sayımızda önerimiz Emma Stone ve Steve Carrell'ın başrolünü paylaştığı Battle of the Sexes filmi. Sporda cinsiyet ayrımının ayyuka çıktığı 70’li yılların ABD'sinde, emeklilikten dönen 55 yaşındaki tenisçi Bobby Riggs dünyadaki bütün kadın oyuncuları yenebileceğini iddia ederek dönemin önde gelen tenis oyuncularından 29 yaşındaki Billie Jean King'e meydan okuyor. Tenis dünyasında kadınların eşit düzeyde ücret almadığını ve saygı görmediğini arka planda işleyen fi...Devamını Oku

10 Mar 2021