DALL-E ile ilgili hikayeler

• “ theleastvildr ” isimli bir Reddit kullanıcısı, çekilen fotoğrafları yapay zekayla oluşturulmuş görsellere dönüştüren yeni bir kamera geliştirdi. Önemli ayrıntı: Kamera, OpenAI’ın görsel oluşturma modeli DALL-E ’yi kullanıyor.

15 Haz 2024

• “ theleastvildr ” isimli Reddit kullanıcısı, çekilen fotoğrafları yapay zekayla oluşturulmuş görsellere dönüştüren yeni bir kamera geliştirdi. Kamera, OpenAI’ın görsel oluşturma modeli DALL-E ’yi kullanıyor.

11 Haz 2024

• Bu hafta OpenAI , görsel bir içeriğin DALL-E 3 tarafından oluşturulup oluşturulmadığını (büyük oranda) tespit edebilen yeni bir aracın yakında hizmete gireceğini açıkladı. Yüzde kaç? Şirket, yeni aracının DALL-E 3 tarafından üretilen görüntülerin %98'ini doğru bir şekilde tanımladığını söyledi.

11 May 2024

• OpenAI, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ücretli kullanıcıların artık ChatGPT içinden metin komutları kullanarak yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüleri düzenleyebileceğini duyurdu . Detaylar: Bu güncelleme öncesinde DALL-E'nin ürettiği resimleri düzenlemek zor bir süreçti. Bu özellikle kullanıcılar, ChatGPT'ye yapılması istenen değişiklikleri yazarak kolaylıkla görselleri düzenleyebilecek.

06 Nis 2024

• Metinden görüntü üreten yapay zeka araçlarına bir yenisi eklendi. Midjourney ve DALL-E 3'e rakip olabileceği belirtilen Ideogram , daha iyi görseller üretmenize yardımcı olacak ayrıntılı komutlar yazmanıza destek olan Magic Prompt özelliğiyle öne çıkan Ideogram 1.0'ı piyasaya sürdü.

09 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Yazan ve yöneten Sora: Sonsuzluğun kodları

Biz insanlar, halen DALL-E ve ChatGPT'nin iç işleyişini tam olarak idrak edemiyoruz. Ancak en azından bu ürünlerin kabiliyetlerini kendimiz test edebiliyoruz. Sora ise henüz OpenAI tarafından onaylanan bir avuç seçkin kişi dışında kimsenin denemesi için açık değil.

Çiğdem Öztabak

·

20 Şub 2024

yazan-ve-yoneten-sora-sonsuzlugun-kodlari
Unsplash • X (eski adıyla Twitter) , sanatçının yapay zekayla üretilmiş uygunsuz görsellerinin platformda yayılmasının ardından Taylor Swift aramalarını engellediğini doğruladı. Perde arkası: Kaynağının bir Telegram grubu olduğu bildirilen görsellerin, OpenAI’ın DALL-E 3 görsel modelini kullanan Microsoft Designer yardımıyla üretildiği iddia edildi.

30 Oca 2024

• Android Authority , Microsoft'un şu ana kadar ücretsiz bir şekilde kullanılabilen hizmeti Copilot AI'a ücretli abonelik getireceğini bildirdi. Edge'de tespit edilen kodlara göre, ChatGPT Plus ile aynı doğrultuda olacağı belirtilen Copilot Pro, kullanıcılarına en yeni yapay zeka modellerine erişim, daha hızlı yanıtlar ve "yüksek kaliteli" görüntü oluşturma gibi özellikler sunacak. Perspektif: Copilot mevcut hâliyle GPT-4 ve DALL-E 3 gibi son model araçlara ücretsiz...Devamını Oku

17 Oca 2024

• Android Authority , Microsoft'un şu ana kadar ücretsiz bir şekilde kullanılabilen hizmeti Copilot AI'a ücretli abonelik getireceğini bildirdi. Edge'de tespit edilen kodlara göre, ChatGPT Plus ile aynı doğrultuda olacağı belirtilen Copilot Pro, kullanıcılarına en yeni yapay zeka modellerine erişim, daha hızlı yanıtlar ve "yüksek kaliteli" görüntü oluşturma gibi özellikler sunacak. Perspektif : Copilot mevcut hâliyle GPT-4 ve DALL-E 3 gibi son model araçlara ücre...Devamını Oku

16 Oca 2024

• Microsoft , ChatGPT benzeri yapay zeka sohbet botu Copilot'ın mobil uygulamasını hem iOS hem de Android için kullanıma sundu. Copilot, OpenAI'ın yapay zeka destekli görsel oluşturucusu DALL-E 3 ile büyük dil modeli (LLM) GPT-4’e de bedava erişim sunuyor.

02 Oca 2024