Sora ile ilgili hikayeler

• OpenAI’ın metin girdilerinden video oluşturan yapay zeka aracı Sora ile oluşturulan ilk reklam filmi, oyuncak mağazası zinciri Toys "R" Us tarafından yayınlandı. Reklam filmi, Charles Lazarus'un Toys "R" Us’ı kurma hikayesini konu alıyor. Reklamda şirketin ünlü maskotu Zürafa Geoffrey de yer alıyor. Ayrıntılar: Yapımcılığını Toys R Us Stüdyo Başkanı Kim Miller Olko’nun üstlendiği reklam, Native Foreign isimli bir reklam ajansının kreatif direktörü Nik ...Devamını Oku

29 Haz 2024

• OpenAI’ın metin girdilerinden video oluşturan yapay zeka aracı Sora ile hazırlanan ilk reklam filmi, oyuncak mağazası zinciri Toys "R" Us tarafından yayınlandı. Reklam filmi, Charles Lazarus'un Toys "R" Us’ı kurma hikayesini konu alıyor. Reklamda şirketin ünlü maskotu Zürafa Geoffrey de yer alıyor. Ayrıntılar: Yapımcılığını Toys R Us Stüdyo Başkanı Kim Miller Olko’nun üstlendiği reklam, Native Foreign isimli bir reklam ajansının kreatif direktörü ...Devamını Oku

28 Haz 2024

• OpenAI'ın metinden video üreten AI modeli Sora ile üretilen bir müzik videosu daha yayınlandı . Sora'nın erken kullanıcılarından yazar ve yönetmen Paul Trillo, sanatçı Washed Out'un yeni şarkısı "The Hardest Part" ın müzik videosunu Sora kullanarak hazırladı. Trillo, Sora'nın ürettiği 700 video klibi içinden 55 tanesini Adobe Premiere kullanarak birleştirdiğini belirtti. Bir adım geriden: OpenAI, Şubat ayında Sora'yı kullanarak ürettiği videoları paylaşma...Devamını Oku

05 May 2024

• OpenAI'ın metinden video oluşturma aracı Sora, ilk müzik videosunu hazırladı . August Kamp'ın Worldweight şarkısı için hazırlanan video, 8:3 genişliğinde farklı ortamların kısa görüntülerinden oluşuyor. Öte yandan: Videoda yer alan halüsinasyonlar dikkat çekiyor. Örneğin yapraklar balığa dönüşüyor, çalılar bir anda ortaya çıkıyor ve çiçeklerin taç yaprakları yerine kameraları var.

06 Nis 2024

• OpenAI; Paramount, Universal ve Warner Bros. Discovery gibi büyük Hollywood stüdyoları ile gerçekleştirdiği görüşmelerde video üretim teknolojisi Sora'yı tanıttı . Şirket, bu görüşmelerle AI modelinin film endüstrisine zarar vereceğine dair oluşan korkuları azaltmayı hedefliyor. Bir adım geriden: OpenAI'nın Şubat ayında Sora ile üretilen videoları paylaşmasının ardından sinema sektörü çalışanları arasında yapay zeka kullanımına yönelik endişeler artmıştı.

02 Nis 2024

🎥 Neye heyecanlanıyoruz? OpenAI'nin CTO'su Mira Murati'nin heyecanla beklenen video oluşturma platformu Sora'nın bu yıl içinde halka açılacağını söylemesine .

16 Mar 2024

• İtalya'nın veri güvenliğinden sorumlu kurumu, OpenAI'ın yeni yapay zeka ile video oluşturma aracı Sora'nın kişisel verileri izinsiz olarak işlemesinden endişeleniyor . Kurum, 8 Mart'ta yaptığı açıklamada şirketin Sora ile ilgili istenen bilgileri vermesi için 20 günü olduğunu belirtti.

12 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Sora'yı beklemek istemeyenler için yeni alternatif: Haiper

Google DeepMind'dan Yishu Miao ve Ziyu Wang, OpenAI'ın metinden video üreten yeni aracı Sora'ya rakip olan Haiper’ı duyurdu. Sora'ya ulaşamayanlar için Haiper'ın en büyük avantajı ücretsiz ve ulaşılabilir olması.

Çiğdem Öztabak

·

09 Mar 2024

sorayi-beklemek-istemeyenler-icin-yeni-alternatif-haiper
QuandoQuando

HİKAYE

Yazan ve yöneten Sora: Sonsuzluğun kodları

Biz insanlar, halen DALL-E ve ChatGPT'nin iç işleyişini tam olarak idrak edemiyoruz. Ancak en azından bu ürünlerin kabiliyetlerini kendimiz test edebiliyoruz. Sora ise henüz OpenAI tarafından onaylanan bir avuç seçkin kişi dışında kimsenin denemesi için açık değil.

Çiğdem Öztabak

·

20 Şub 2024

yazan-ve-yoneten-sora-sonsuzlugun-kodlari
Sora, Gemini ve Daha Fazlası Geçtiğimiz günlerde yapay zekâ camiasından bolca duyuru geldi. Bunlar arasında öne çıkanları burada derledim. Google geçen yıl içerisinde duyurduğu botu Bard’ın adını Gemini olarak değiştirdiğini ve bir asistan olarak kullanabileceğiniz uygulamasının Android için yayınlandığını duyurdu (iOS için Google uygulaması içinden kullanmak mümkün). İsim değişikliğinin yanı sıra Gemini, Bard’a göre bir güncelleme sayılabilir ancak onu öne çıkaran öze...Devamını Oku

18 Şub 2024