Midjourney ile ilgili hikayeler

QuandoQuando

HİKAYE

Midjourney karakter tutarlılığı özelliğini test ediyor

Midjourney, “tutarlı karakterler” (consistent characters) adını verdiği bir özelliği test ettiğini açıkladı.

16 Mar 2024

midjourney-karakter-tutarliligi-ozelligini-test-ediyor
• Yapay zeka girişimleri 2023'te yaklaşık 50 milyar dolar topladı. OpenAI ve Anthropic gibi bazı büyük oyuncular kendi başlarına milyarlarca dolarlık büyük yatırımlar alırken ilk yatırım artışını 2022'nin sonunda gören sektörden başka oyuncular da öne çıktı. Stability AI , video ve ses düzenleme yapay zeka aracı Descript ve yapay zeka içerik platformu Jasper'ın da dahil olduğu birçok girişim büyük fonlara erişti. Değerlemeler: Anthropic'in değerlemesi, Google v...Devamını Oku

16 Mar 2024

ParetoPareto

HİKAYE

Yapay zeka çalıyor mu, 'özümsüyor ve düzenliyor' mu?

Son yıllarda birçok sanatçı, üretken yapay zekanın telif hakkıyla korunan materyalleri kullanarak yaratıcıların haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle büyük teknoloji şirketlerini dava etti. Ancak uzmanlar, adil kullanım doktrininin bu davaları şirketler lehine sonuçlandıracağını düşünüyor.

14 Mar 2024

yapay-zeka-caliyor-mu-ozumsuyor-ve-duzenliyor-mu
• Metinden görüntü üreten yapay zeka araçlarına bir yenisi eklendi. Midjourney ve DALL-E 3'e rakip olabileceği belirtilen Ideogram , daha iyi görseller üretmenize yardımcı olacak ayrıntılı komutlar yazmanıza destek olan Magic Prompt özelliğiyle öne çıkan Ideogram 1.0'ı piyasaya sürdü.

09 Mar 2024

• Tumblr ile WordPress’in sahibi Automattic, yapay zeka modellerini eğitmek üzere platformlarında 2014–2023 arasında herkese açık olarak paylaşılmış gönderilerin hakları için OpenAI ve Midjourney ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı .

01 Mar 2024

• Tumblr ile WordPress’in sahibi Automattic, yapay zeka modellerini eğitmek üzere platformlarında 2014-2023 arasında herkese açık olarak paylaşılmış gönderilerin hakları için OpenAI ve Midjourney ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı .

01 Mar 2024

• Meta , metin girdisinden görsel oluşturan yapay zeka aracı "Imagine with Meta"yı kullanıma sundu. DALL-E, Midjourney ve Stable Diffusion'a rakip olarak geliştirilen ve ücretsiz kullanılabilen Imagine with Meta, şimdilik sadece ABD'deki kullanıcıların erişimine açık.

12 Ara 2023

• OpenAI'ın , büyük dil modeli GPT-4'ün bir üst modeli olacak olan GPT-5 için ticari marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Bir adım geriden: CEO Sam Altman, daha önce yaptığı açıklamalarda "GPT-5'ten önce yapmamız gereken çok iş var." diyerek henüz GPT-5 için çalışmalara başlamadıklarını söylemişti. Alberto Romero / Towards Data Science / OpenAI Öte yandan: OpenAI'ın, metin girdisinden görsel üreten yapay zeka aracı DALL-E 2'nin yeni bir sürümünü g...Devamını Oku

08 Ağu 2023

Yapay Zekâ Sanat Yarışması Ödülünü Nasıl Kazandı?

Independent Türkçe’nin haberine göre Yapay zekanın çizdiği bir resim, ABD'deki Colorado Eyalet Sergisi'nin güzel sanatlar yarışmasında ödül kazandı.

17 Haz 2023

yapay-zeka-sanat-yarismasi-odulunu-nasil-kazandi
n okuyoruz|n okuyoruz|

HİKAYE

Yapay Zekâyı Ne Besliyor?

Nereden geliyor bu verinin bolluğu?

23 Nis 2023

yapay-zekayi-ne-besliyor