aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Çiğdem Öztabak

İletişimci ve Pirix.co kurucusu.

QuandoQuando

HİKAYE

Twitter ve Clubhouse karması Airchat'te bir gün

Twitter ve Clubhouse'un bir kombinasyonu olarak tanımlanabilecek yeni sosyal platform AirChat, geçen haftalarda X’te tanıtılmasının ardından akışımıza bomba gibi düştü.

Çiğdem Öztabak

·

23 Nis 2024

QuandoQuando

HİKAYE

‘İnsanlığı kurtarma' peşinde bir milyoner: Sam Altman ne istiyor? - 2. bölüm

"İnsanlık" olarak dünyanın maddi-manevi mirasını aralarında paylaşma yarışına girmiş teknoloji devlerinin oyununda bizim payımıza ne düşecek? İki bölümlük dizinin ikincisinde yapay zeka rekabetinde hırslı bir lider olarak Sam Altman'ın portresi ve insanlığı bekleyen gelecek için ipuçlarıyla devam ediyoruz.

Çiğdem Öztabak

·

20 Nis 2024

QuandoQuando

HİKAYE

'İnsanlığı kurtarma' peşinde bir milyoner: Sam Altman ne istiyor?

Uğruna davalar açılan, üzerinden tartışmalar yürütülen "insanlık" olarak dünyanın maddi-manevi mirasını kendi aralarında paylaşma yarışına girmiş teknoloji devlerinin oyununda bizim payımıza ne düşecek? Yapay zeka rekabetinde bir lider olarak Sam Altman'ın portresi ve insanlığı bekleyen gelecek için ipuçları.

Çiğdem Öztabak

·

09 Nis 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Bilimkurguya doğru emin adımlarla: SXSW'den AI ve BCI öngörüleri

Bugün kulağımıza bir bilimkurgu filminden fırlamış gibi gelen fikirler, yarın geleceğimizi şekillendirmeye talip olacak. SXSW oturumlarında "gelecekten gelen" fikirler.

Çiğdem Öztabak

·

29 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

SXSW Pitch 2024'ten öne çıkanlar

2024'te sergilenenler arasında öne çıkan trendler yapay zeka entegrasyonu, sektöre özel çözümler ile sürdürülebilirlik ve çevresel etki odaklı projeler oldu.

Çiğdem Öztabak

·

29 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Microsoft AI'ın yeni CEO'su Mustafa Süleyman oldu

Microsoft, Google’ın 2014’te satın aldığı yapay zeka girişimi DeepMind’ın kurucu ortağı Mustafa Süleyman’ı yapay zeka biriminin CEO’su olarak atayarak, alandaki hakimiyetini güçlendireceğinin sinyalini verdi. DeepMind'ın kurucu ortağı ve Google'ın eski yapay zeka lideri olan Mustafa Süleyman'ın portresi...

Çiğdem Öztabak

·

23 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Fotoğrafın Mona Lisa'sına ulaşmak için yapay zeka desteği

Fotoğrafçılık, özellikle gözle görülemeyen anları yakalayarak onları ölümsüzleştiren büyüleyici bir sanat. Samsung Galaxy S24 serisinde deneyimleme şansı bulduğumuz Space Zoom, AI Akıllı Galeri ve Yüksek Çözünürlük özellikleri fotoğrafçılığın yeniden uyanışını haber veren yeni teknolojileri işaret ediyor.

Çiğdem Öztabak

·

16 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Sora'yı beklemek istemeyenler için yeni alternatif: Haiper

Google DeepMind'dan Yishu Miao ve Ziyu Wang, OpenAI'ın metinden video üreten yeni aracı Sora'ya rakip olan Haiper’ı duyurdu. Sora'ya ulaşamayanlar için Haiper'ın en büyük avantajı ücretsiz ve ulaşılabilir olması.

Çiğdem Öztabak

·

09 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Notları bugün kim tutuyor?

Yazılmayan bir fikir, kaybolmuş bir fikirdir. İlham sizi çağırdığında onu yakalamalısınız. Samsung Galaxy S24'ün Note Assist'iyle bu artık çok daha kolay ve eğlenceli.

Çiğdem Öztabak

·

09 Mar 2024

ParetoPareto

HİKAYE

SHEconomy: Kadın olmanın ekonomisi

Kadın ekonomisi, nam-ı diğer "SHEconomy" kavramı, tüm dünyada yükselişte. Yükselirken de hem küresel ekonomiyi hem de kadınların hayatını dönüştürmeye devam ediyor. Yani eğer bir kadın olarak yeni bir girişim başlatmak ya da seçtiğiniz bir alanda adım atmak istiyorsanız: Zaman şimdi!

Çiğdem Öztabak

·

08 Mar 2024