Dave Grohl ile ilgili hikayeler

Queens of the Stone Age, In Times of New Roman...

In Times New Roman..., grubun diskografisinin en törpülenmemiş ve en direkt gitar primitifliği.

Koray Soylu

·

25 Haz 2023

queens-of-the-stone-age-in-times-of-new-roman
DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: Queens of the Stone Age, In Times New Roman...

In Times New Roman..., grubun diskografisinin en törpülenmemiş ve en direkt gitar primitifliği.

Koray Soylu

·

23 Haz 2023

album-incelemesi-queens-of-the-stone-age-in-times-of-new-roman
DuendeDuende

HİKAYE

🤍 Albüm incelemesi: Foo Fighters, But Here We Are

But Here We Are, Grohl'un bir şans oyunu diye ifade ettiği yaşamın karanlık deneyimlerinin ortasında "Şimdi nereye?" diye soran; yitirilenlerin ardından geleceğe doğru yolunu bulmaya çalışan bir müzikal günlük âdeta.

Koray Soylu

·

09 Haz 2023

album-incelemesi-foo-fighters-but-here-we-are
DuendeDuende

HİKAYE

🥁 En uzun Foo Fighters şarkısı: “The Teacher”

Cuma günü 11. stüdyo albümünü yayımlamaya hazırlanan grup, arşivlerinde yer alan şimdiye kadarki en uzun şarkısını paylaştı.

30 May 2023

en-uzun-foo-fighters-sarkisi-the-teacher
• Paul McCartney , geçtiğimiz hafta düzenlenen Glastonbury Festivali’ndeki 3 saatlik performansıyla göz kamaştırdı. McCartney’e sahnede Bruce Springsteen, Dave Grohl ve özel efektlerin kullanımıyla hayat verilen John Lennon eşlik etti. Festivalden : Guardian’ın foto muhabiri David Levene, Glastonbury’nin sahne arkasını kadrajına aldığı maraton çekimiyle çarpıcı kareler elde etti.

02 Tem 2022

• Müzik dünyasının iki önemli ismi Mick Jagger ve Dave Grohl , yeni bir şarkı için bir araya geldi. Mick Jagger ’ın pandemiye ithaf ederek sözlerini yazdığı şarkıya Dave Grohl da davul, bas ve gitarıyla eşlik etti. İkilinin yaz öncesi iyimserlik saçan şarkısını şuradaki klip eşliğinde dinleyebilirsiniz.

17 Nis 2021

• Foo Fighters'ın solisti Dave Grohl sonunda 10 yaşındak davulcu Nandi Bushell'in meydan okumasını kabul etti. Grohl, Nandi Bushell için bir "theme song" hazırladı . 10 yaşındaki Nandi Bushell, 17 Ağustos'ta yayımladığı YouTube videosunda grubun hit parçası Everlong 'u çalarak Dave Grohl'a meydan okumuştu.

10 Mar 2021

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı SNL’in müzik konuğu olan Phoebe Bridgers performansının sonunda sahnede gitarını parçaladı . Hemen ardından bu hareketi hakkında Twitter’da büyük kitleler tarafından eleştirilmeye başladı. Eleştirenlerin arasında Crosby, Stills & Nash’den David Crosby de var. Eleştirilere genel olarak espirili bir dille yanıt veren Phoebe Bridgers’a Foo Fighters ’ın Dave Grohl ’undan da destek geldi: “Hatırı sayılır sayıda parçalanmış gitar gördüm ...Devamını Oku

10 Mar 2021