aposto-logo
TR
TREN

Deezer ile ilgili hikayeler

ParetoPareto

HİKAYE

"Streaming" sektörü yeniden şekilleniyor

Universal Music ve Deezer, profesyonel sanatçılara yönelik ödemeleri düzenleyen bir anlaşma imzaladı.

11 Eyl 2023

• Fransa merkezli dijital müzik platformu Deezer'ın hisseleri, dün I2PO isimli SPAC (Birleşme Amaçlı Ortaklık) şirketi üzerinden halka arz olmasının ardından yaklaşık %25 düştü. Görüş: Uzmanlar şirketin bu "karamsar çıkışını", yatırımcıların müzik akışı hizmetlerine yönelik iştahının sınırlarına dair işaret olarak yorumladı.

06 Tem 2022

• European music streaming service Deezer was valued at $1.1 billion as it goes public via an SPAC deal, merging with blank-check company I2PO in its second attempt to receive public funding. Deezer had backed out of its initial IPO attempt in 2015 on concerns that music streaming wasn't a lucrative business.

20 Nis 2022

• Dijital müzik platformu Deezer , I2PO isimli SPAC (Birleşme Amaçlı Ortaklık) şirketi üzerinden halka arz edileceğini teyit etti. Halka arzın 1,1 milyar dolar değerlemeye ulaşması bekleniyor.

20 Nis 2022

Ozan Elektronik Para; 2021 Şubat ayında kullanıcılarla buluşturduğu Ozan SuperApp ürünüyle Türkiye ile birlikte İngiltere, Avrupa Birliği ülkeleri, ABD ve Uzak Doğu’da da hizmet vermek üzere gerekli lisans ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, global hedeflerini gerçekleştirmek üzere önemli bir adım atan elektronik para kuruluşu, UnionPay International üyeliğini resmen duyurdu ve Uzak Doğu pazarının kapısını önemli bir kilometre taşıyla açmış oldu. | Haberi...Devamını Oku

04 May 2021

• Uluslararası Fonografik Endüstrisi Federasyonu'nun (IFPI) verilerine göre, küresel müzik endüstrisinin gelirleri 2020'de %7,4 artarak 21,6 milyar dolara ulaştı. En son 2002'de bu denli yüksek rakamlara ulaşan sektörde büyümeyi; Spotify, Apple Music ve Deezer gibi dijital müzik platformlarındaki ücretli abonelikler destekledi. Son bir yılda müzik platformlarındaki ücretli aboneliklerin sayısı %18,5 artarak 443 milyona yükseldi.

24 Mar 2021

• Spotify , Deezer , Apple Music ve YouTube Music gibi dijital müzik platformları, bünyelerinde bulunan ırkçı ve homofobik içeriklerle alakalı yeni bir karar aldı. Spotify ırkçı, homofobik ve nefret söylemi içeren şarkı ve albümlerin başlıklarını değiştirdiğini açıklarken; Deezer, YouTube Music ve Apple Music ise platform kuralları gereği söz konusu içerikleri yasaklayacağını dile getirdi.

10 Mar 2021