aposto-logo
TR
TREN

Universal Music ile ilgili hikayeler

• Universal Music , Concord Music Group ve ABKCO Music , Google destekli yapay zeka şirketi Anthropic'in yapay zeka modellerinin eğitiminde telif hakkıyla korunan şarkı sözlerini kullanmasını engellemek amacıyla mahkemeye başvurdu. Şirketler, şarkı sözlerinin çoğaltılmasını veya dağıtılmasını engellemek için bir ihtiyati tedbir kararı çıkarılmasını talep ediyor.

21 Kas 2023

ParetoPareto

HİKAYE

"Streaming" sektörü yeniden şekilleniyor

Universal Music ve Deezer, profesyonel sanatçılara yönelik ödemeleri düzenleyen bir anlaşma imzaladı.

11 Eyl 2023

• YouTube , müzikte yapay zeka kullanımını keşfetmek amacıyla sanatçılar ve müzisyenlerle birlikte çalışacağı bir kuluçka merkezi kuruyor. İlk ortağı olarak Universal Music ile anlaşan platform, Anitta, ABBA üyesi Björn Ulvaeus ve Max Richter gibi sanatçılarla çalışacak.

22 Ağu 2023

• YouTube , müzikte yapay zeka kullanımını keşfetmek amacıyla sanatçılar ve müzisyenlerle birlikte çalışacağı bir kuluçka merkezi kuruyor. İlk ortağı olarak Universal Music ile anlaşan platform, Anitta, ABBA üyesi Björn Ulvaeus ve Max Richter gibi sanatçılarla çalışacak.

22 Ağu 2023

• Universal Music , Sting'in müzik katalogunu satın aldı. Anlaşmanın detayları açıklanmadı. Öte yandan Sting'in yaklaşık 350 milyon dolar talep ettiği öne sürüldü. Universal'ın yayın haklarına sahip olduğu çalışmalar arasında sanatçının Roxanne, Every Breath You Take, Shape Of My Heart gibi şarkıları bulunuyor .

12 Şub 2022

• Başta NFT’nin ne olduğunu anlamamak modaydı, şimdi NFT’yle ilgilenmek öyle. Universal Music, sanatçılarının avatarlarını NFT olarak piyasaya sürecekmiş. Birçok büyük uluslararası şirket NFT üzerine çalışmalarını hızlandırdı. Web3 bir hayli hızlı ilerliyor .

20 Ara 2021

8 Universal Music Group/Genies • Universal Music metaverse fikrine duyduğu heyecanı taze tutmayı sürdürüyor. Müzik şirketi, avatarlar üzerine çalışan Genies isimli bir şirketle iş birliği yaparak portföyünde bulundurduğu sanatçıların NFT olarak satılabilen avatarlarını üretti. NFT avatarı üretilen sanatçılar arasında Justin Bieber, Shawn Mendes, Rihanna, Migos gibi isimler yer alıyor. Bir adım geriden: Şirket, daha önce de Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu...Devamını Oku

14 Ara 2021

• Halka arz : Universal Music'in hisseleri, Euronext Amsterdam borsasında listelendiği ilk günde %38 artış gösterirken şirket değeri, 46 milyar avroya çıktı. Bu çıkış, Avrupa'da 2021'in en büyüğü oldu.

27 Eyl 2021

• Universal Music Group , Singapur merkezli video paylaşım uygulaması Lomotif ile lisans anlaşması imzaladı. Anlaşma Lomotif kullanıcılarına Universal Music ile çalışan sanatçıların şarkılarını, çektikleri videolarda kullanmaları imkânını sağlayacak. Sektörel görüş : Spotify gibi uygulamalarda “abonelik” sisteminin müzik endüstrisi için ana gelir olmaya devam etmesi nedeniyle büyük müzik şirketlerinin telif geliri elde etmek için sosyal medya, oyun ve fitness uygulamal...Devamını Oku

27 Tem 2021