aposto-logo
TR
TREN

General Motors ile ilgili hikayeler

ParetoPareto

HİKAYE

UAW'nin sıradaki hedefi 13 yeni otomobil üreticisi

UAW, grevden elde edilen ivmeyi genişletmek için 150 bin çalışanı daha örgütlemeyi planlıyor.

01 Ara 2023

• General Motors, Çarşamba günü 950 Cruise sürücüsüz aracını geri çağırdı; bu araçlar çarpışma tepkisi ve çarpışmayı önleme konusunda inceleme altına alındı. Neden önemli? Geri çağırma, Ekim ayında San Francisco'da otonom araçların yasaklanmasının ardından geldi.

10 Kas 2023

• General Motors, Sao Paulo eyaletindeki üç fabrikasında planladığı 1.245 işten çıkarma planını iptal etti.

06 Kas 2023

• Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası (UAW), Ford ve Stellantis'in ardından General Motors (GM) ile geçici anlaşma sağladı. Anlaşma ile Nisan 2028'e kadar taban ücretin %25 oranında artırılması öngörüldü. Böylece: GM işçilerinin son 22 yılda aldığı taban ücret artışlarından daha fazlasını sağlanmış oldu.

01 Kas 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Varan bir: Ford, UAW ile geçici anlaştı

Bu gelişmenin Stellantis ve General Motors ile olan anlaşma süreçlerini de hızlandırması bekleniyor.

27 Eki 2023

• Lityum madenciliği alanında çözümler geliştiren ABD merkezli girişim EnergyX , Nisan ayında aldığı 50 milyon dolarlık yatırımın ardından mevcut yatırımcı General Motors liderliğinde gerçekleşen Seri B turda 50 milyon dolar yatırım aldı. Şu ana kadar elde ettiği yatırımın boyutu 575 milyon dolara ulaşan girişim, yeni yatırımı, çözümlerini daha hızlı bir şekilde ticarileştirmek için kullanacak. Nedir? Yeşil enerjiye geçiş süreci, lityum ve diğer kritik minerallerin is...Devamını Oku

24 Eki 2023

• General Motors, Orion Assembly tesisini elektrikli kamyon fabrikasına dönüştürmeye yönelik 4 milyar dolarlık yatırım planını, 2025 yılının sonuna erteledi.

19 Eki 2023

• Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası (UAW), ülkede 3 büyük otomobil üreticisine karşı başlattıkları grevi özellikle General Motors ile yapılan görüşmelerde kaydedilen ilerleme nedeniyle genişletmedi. Öte yandan: UAW Başkanı Shawn Fain, "Grevimiz işe yarıyor ancak hâlâ istediğimiz yerde değiliz" açıklamasında bulundu.

09 Eki 2023

ParetoPareto

HİKAYE

ABD'de son yılların en büyük işçi grevi

Detroit Üçlü otomobil üreticilerini hedef alan United Auto Workers (UAW) grevi üçüncü gününü bitirdi ve çözülmeye yakın görünmüyor.

18 Eyl 2023